سیاسی

آخر ین وضعیت احکام حمله کنندگان به سفارت عربستان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد نریمانی در خصوص آخرین وضعیت پرونده متهمان سفارت عربستان، گفت: هنوز حکم دادگاه در این پرونده صادر نشده است.

وی با بیان اینکه من در دادگاه خواستار استعلام مرجع قضایی از وزارت کشور، اطلاعات و امور خارجه شدم، گفت: درخواست من این بود که از وزارت کشور استعلام شود که آیا برای یک تجمع خودجوش مجوزی لازم است یا نه؟ من که می‌گویم قانونی در این زمینه نداریم اما دادگاه بر این باور است که برای چنین تجمعی مجوز لازم است.

وکیل دو نفر از متهمان پرونده سفارت عربستان ادامه داد: تجمع متهمان پرونده خودجوش و به دلیل شهادت شیخ نمر بوده و در این شرایط وقتی برای گرفتن مجوز وجود ندارد.

نریمانی با بیان اینکه ممکن است تعلل دادگاه برای صدور حکم موافقت با استعلامات باشد، تصریح کرد: ما از دادگاه خواستیم تا از وزارت خارجه استعلام بگیرد که آیا مردمی که در آن تجمع حاضر شده بودند برای اخلال در نظر آمده بودند و یا یک اعتراض مسالمت‌آمیز؟

وی در پایان گفت: دادگاه در آخرین جلسه درخواست شفاهی من را قبول نکرد در هر صورت من درخواست خود را برای گرفتن استعلام به صورت کتبی تقدیم دادگاه کردم و باید دادگاه در این زمینه پاسخی به درخواست من داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن