اجتماعی و فرهنگی

با سواد شوید، پاداش بگیرید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی باقرزاده درباره پاداش آموزش  بی‌سوادان در سال جاری اظهار کرد: مصوبه سال ۹۳ دولت این است که معادل ۲۰ درصد سرانه هزینه آموزش افراد بی‌سواد به عنوان تشویقی پس از ثبت نام، طی مراحل آموزشی و موفقیت در ارزشیابی پایانی به خود افراد پرداخت شود.

وی افزود: ۲۰ درصد سرانه سال گذشته ما ۱۳۴ هزار تومان بود و در سال جاری نیز رقم پاداش ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان شده است، البته محاسبات و پرداخت ‌ها بر مبنای سال مالی در نظر گرفته می‌شود که از اول فروردین تا پایان اسفند ۹۵ را در بر می‌گیرد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه این پاداش متعلق به خود افراد است و از آنها شماره حساب دریافت و این پاداش به حسابشان واریز می‌شود گفت: این پاداش شامل سوادآموزان اتباع نمی‌شود.

باقرزاده با بیان اینکه سال گذشته از  حدود 286 هزار بی سواد ثبت‌نام شده حدود  134 هزار نفر در ارزشیابی پایانی قبول شدند و چندی پیش پاداش خود را نیز دریافت کردند گفت:  در مقابل پرداخت پاداش به بی سوادان شرکت کننده در دوره‌های آموزشی، پاداشی نیز برای کسانی که در طرح  خودآموز حضور می‌یابند نیز در نظر گرفته می‌شود که امسال حدود ۷۰۰ هزار تومان است.

وی در پایان گفت: ثبت نام از سوادآموزان همانند مدارس عادی منحصر به فصل تابستان نیست و از ابتدای اردیبهشت تا پایان بهمن ماه هر شخصی که به نهضت مراجعه کند می‌تواند ثبت نام کرده و وارد دوره‌های سوادآموزی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن