مدیریت شهری

دغدغه جدید معاونت اجتماعی شهرداری/طرح جهادی برای مدارس محروم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی عبداللهی گفت: امسال نیز رسیدگی به مدارس در زمینه های مختلف تجهیزی، عمرانی، زیباسازی و اجتماعی انجام می شود.

 

وی با اشاره به رویکرد شهرداری تهران در زمینه رسیدگی به محرومین اعلام کرد: امسال ۵۵محله نیازمند در سطح پایتخت مشخص شده که باید در اولویت قرار گیرند. بنا داریم با رسیدگی های ویژه به این مدارس در سال تحصیلی جدید، شرایط مناسبی را برای دانش آموزان فراهم آوریم.

 

عبداللهی با تاکید بر لزوم اجرای طرح جهادی، از معاونین اجتماعی مناطق خواست امسال نسبت به شناسایی مدارس دو محله محروم هر منطقه و در اولویت قرار دادن رسیدگی به آن اهتمام ورزند.

 

وی تشکیل ستاد اجرایی به ریاست معاون اجتماعی منطقه، شناسایی و انتخاب مدارس محلات محروم با هماهنگی آموزش و پرورش، بررسی و نیازسنجی شرایط و امکانات مدارس، تنظیم و ابلاغ شیوه نامه اجرایی، تدوین برنامه زمان بندی شده عملیاتی برای مدارس منتخب با اولویت اقدامات تجهیزی و عمرانی را از جمله وظایف مناطق ۲۲ گانه در اجرای حمایت از مدارس محروم شهر تهران برشمرد.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین آموزش و پرورش و شهرداری تهران بنا شده در مدارس حضور و مشارکت بیشتری داشته باشیم که طرح هایی چون بازباران، استقبال از مهر و مدارس هیات امنایی در این راستا اجرا می شود.

 

وی در پایان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل حمایت از مدارس در سال ۹۵ تصریح کرد: هزینه کرد در مدارس با هماهنگی مدارس و شورایاران انجام می شود و امسال به ۵۵ محله نیازمند توجه ویژه در حوزه اقدامات ویژه فوریتی و ضروری در محلات خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن