اجتماعی و فرهنگی

برخورد با مانتوهای پشت‌نویس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  حمید کریمی اظهار داشت: طی ماه‌های اخیر مانتوهایی به صورت قاچاق و بدون رعایت قوانین امور گمرکی وارد کشور شد که از نظر فرهنگی هیچ تناسبی با فرهنگ خانواده‌های ایرانی ندارد.

وی افزود: متاسفانه مانتوهای پشت‌نویس دارای عباراتی هستند که ضد فرهنگی و غیر اخلاقی است و برخی از خانواده‌ها نیز بدون اطلاع از معنی این عبارات آنها را خریداری و استفاده کردند.

رئیس اتاق اصناف استان البرز تصریح کرد:‌ خوشبختانه از سوی رسانه‌ها اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی لازم به خانواده‌ها صورت گرفت و در هفته‌های اخیر شاهد کاهش استقبال و تقاضا برای این اجناس هستیم.

کریمی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه اقداماتی برای برخورد با واحدهای عرضه کننده محصولات غیراخلاقی و ضد فرهنگی در دستور کار قرار دارد، گفت: نیروی انتظامی در راستای انجام وظائف ذاتی خود اعلام کرده است که با عرضه و استفاده از این محصولات برخورد می‌کند.

وی بیان داشت: اتحادیه‌های صنفی مربوطه و اتاق اصناف نیز همکاری لازم را با نیروی انتظامی در این زمینه دارند و در هفته‌های گذشته طرح جمع‌آوری مانتوهای پشت‌نویس در مغازه‌ها و واحدهای صنفی استان البرز به ویژه مراکز خرید شهرستان کرج انجام شده است.

رئیس اتاق اصناف استان البرز افزود: این طرح همچنان ادامه دارد و ماموران و بازرسان اتحادیه‌ها و نهادهای بازرسی اگر در سطح شهرها با عرضه مانتوهای پشت‌نویس روبه‌رو شوند،‌ اقدامات لازم برای جمع‌آوری این محصولات را انجام خواهند داد.

کریمی اظهار داشت: از سوی دیگر نظارت‌هایی نیز بر عملکرد واحدهای تولید کننده در استان البرز داشتیم و در هفته‌های اخیر یک واحد تولید مانتوهای مشهور به شیشه‌ای که با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما هماهنگی و مطابقت ندارد، شناسایی و برخورد لازم با این واحد از سوی دستگاه‌های مسؤول انجام شده است.

وی در پایان گفت: مردم ما باید بدانند که استفاده از این کالاها از نظر فرهنگی و اخلاقی صحیح نیست و نیاز است که رسانه‌ها اطلاع‌رسانی لازم را در مورد این موارد به مردم و به ویژه خانواده‌ها داشته باشند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن