اجتماعی و فرهنگی

آخرین تغییرات قیمت خوراکی ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین گزارش بانک مرکزی از تغییرات قیمنی برخی مواد خوراکی در هفته منتهی به اول مرداد ماه نشان می دهد که در گروه لبنیات، بهای پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل حدود یک درصد افزایش یافته و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. تخم مرغ هم نزدیک به ۱.۵ درصد افزایش قیمت داشت و شانه‌ای ۷۶۰۰ تا ۹۵۰۰ تومان فروش رفت.

 

اما در گروه برنج و حبوبات قیمت تمام اقلام بین ۱.۱ تا ۲ درصد رشد داشته است. در حبوبات نیز قیمت لوبیا سفید ثابت بود اما سایر اقلام گروه بین ۰.۸ تا سه درصد گران شد.

در مورد گوشت نیز قیمت گوشت گوسفندی ثابت ماند و هر کیلوگرم نزدیک به ۳۵ هزار تومان در سطح شهر فروش رفت. در مورد گوشت گوساله و گاو کاهش ۹ درصدی وجود داشت و حدود ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد.

قیمت مرغ در هفته پایانی تیرماه با افزایش ۱.۷ درصدی همراه شده و آنطور که بانک مرکزی اعلام کرده است نزدیک به ۷۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شد.

درباره میوه های تازه نیز باید گفت که بیشترین کاهش قیمت در بین سایر کالا رخ داده ۵.۴ درصد ارزان شده است. سبزی ها نیز با کاهش حدود ۰.۵ درصدی همراه بود.

همچنین چای تغییر قیمتی نداشت ولی قند و شکر ۴.۱ درصدگران شده است. در عین حال که روغن نباتی هم تا ۰.۱ درصد رشد قیمت داشته اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا