اجتماعی و فرهنگی

زمان افتتاح مسجد ۷۲ تن مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علیرضا جعفری در بازدید از روند تکمیل پروژه مسجد ۷۲ تن میدان آزادی گفت: با توجه به تامین اعتبارات، امیدواریم هرچه سریعتر مراحل تکمیل این پروژه نهایی شده و ظرف چند ماه آینده شاهد اقامه نخستین نماز در این مسجد باشیم.

وی خطاب به عوامل اجرای پروژه مسجد ۷۲ تن مبنی بر اینکه باید تمام توان و همت خود را برای تکمیل این پروژه در سال جاری به کار بگیریم، افزود: امیدواریم ضمن تکمیل عملیات اجرایی پروژه و برخی نازک کاریها از جمله  نصب کاشی کاری های سفارش داده شده ، این مسجد هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت: باید این مسجد در سال ۹۵ برای اجرای برنامه ها در مناسبتهای مختلف از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن آماده شود.

وی با تاکید بر اینکه در ساخت مسجد ۷۲ تن  انطباق لازم با برج آزادی از حیث مصالح و دیگر شاخصه ها صورت گرفته است، گفت: این پروژه در حریم برج آزادی قرار ندارد و  ساخت آن خدشه‌ای به حریم برج آزادی وارد نکرده است.

 

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به مشخصات پروژه مسجد ۷۲ تن اشاره و خاطر نشان کرد: ظرفیت پذیرش نمازگذار در این مسجد بالغ بر ۶۵۰ نفر است.

بنا بر اعلام سایت روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ، وی به سالن اجتماعات و فضاهای فرهنگی آموزشی و اداری مسجد ۷۲ تن اشاره و با بیان اینکه شاخص مذهبی این مسجد متناسب با میدان آزادی به عنوان نماد ملی در نظر گرفته شده است، افزود: ایجاد فضایی مناسب و شاخص برای برگزاری مراسمهای ملی و مذهبی و برخورداری از دید مناسب به منظور فیلم برداری هوایی از برنامه ها و مناسبتهای ملی برخی از ویژگی های این پروژه است.

جعفری قابلیت ارائه خدمات شبانه روزی برای مخاطبان را از دیگر امتیازات پروژه مسجد ۷۲تن برشمرد وافزود: این مسجد به عنوان  مدخل  وروردی شهر تهران در مجاورت پایانه مترو، اتوبوس، تاکسی، فرودگاه  مهر آباد  می تواند کارکرد فرامنطقه ای در ارائه خدمات به شهروندان داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت: در ساخت این مسجد از فناوری های روز، مصالح مقاوم و متناسب با برج آزادی  استفاده شده است.

وی ادامه داد: این پروژه دارای چهار طبقه، دو طبقه زیر زمین و دو طبقه همکف واول و سطح اشغال حدود ۱۲۰۰ متر مربع است.

گفتنی است در راستای سیاستهای فرهنگی و مذهبی شهرداری تهران مبنی بر اختصاص هفتاد و دو قطعه زمین به نیت شهدای کربلا،احداث یکی از مساجد به صورت نمادین در ورودی غربی شهر تهران، مجاور پایانه تاکسیرانی با کارفرمایی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در دستور کار قرارگرفت و کلنگ عملیات ساخت آن به دست دکتر محمد باقر قالیباف،  شهردار تهران به زمین زده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن