شورای شهر

واکنش شاکری به تعرض فرمانداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی شاکری در جریان دویست و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اخیرا فرمانداری طی نامه‌ای درباره مصوبه تفکیک وظایف معاونت اجتماعی و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران اظهارنظر کرده است، افزود: در این نامه فرمانداری استدلال‌هایی را برای چندمین بار بکار برده که اگر به آن استناد شود، شورای شهر عملا نمی تواند تکلیف نظارتی خود را در قبال ۲۱ سازمان و ۲۴ شرکت وابسته به شهرداری انجام دهد. استدلال فرمانداری این است که سازمان فرهنگی و هنری دارای ساختار و هیات امنایی و مستقل در تصمیم گیری بوده و شورا نمی تواند الزامی را بر او تحمیل کند و به اجزای تصمیم‌گیری آن وارد شود.

 

شاکری با تأکید بر اینکه چنین استدلالی تعرض به جایگاه نظارتی شورای شهر است و نظارت شورای شهر در پشت درهای سازمان‌ها و شرکت‌ها حق حضور دارد ، از هیأت رئیسه شورا درخواست کرد یکبار برای همیشه پاسخ حقوقی قاطع خود را در قبال موضع نادرست فرمانداری ارائه کند.

 

وی در بخش دیگر سخنانش به جلسه بسیار مهم و غیر علنی روز یکشنبه اشاره کرد و ضمن تشکر از شهردار تهران و رئیس شورا، گفت: تماس های زیادی از سوی رسانه ها برای اطلاع از محتوای جلسه با اعضای شورا صورت گرفته اما طبق وعده سکوت کردیم تا رئیس یا سخنگوی شورا در این باره اطلاع رسانی کنند.

 

شاکری درخواست کرد هیأت رئیسه چکیده‌ای از محتوای جلسه روز یکشنبه را منتشر کند.

 

این عضو شورای شهر تهران در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد سازمان زیباسازی در زمینه ایجاد کمپین با موضوعات متنوع فرهنگی در فضاهای تبلیغاتی شهر، اظهار کرد: در جریان این کمپین‌ها از گرافیست ها دعوت می شود و نوعی داوری و نیرو سازی رخ داده و زمینه ارتباط میان اساتید برجسته و گرافیست ها فراهم می شود.

 

وی پیشنهاد داد برخی از این آثار که محتوای آن پیام های فرا مکانی و فرا زمانی دارد و قابلیت نمایش دائمی دارد، در سازه های ماندگار بتنی و فلزی در اماکن مناسب نظیر بوستان ها به نمایش گذاشته شود.

 

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگر سخنانش در پاسخ به اعتراض انصاری عضو دیگر شورا در خصوص وظیفه مند کردن شهرداری برای ورود در بناهای میراثی با اشاره به وجود بیش از ۲۰۰۰ مکان میراثی در تهران، گفت: به دلایل مختلف از جمله محدودیت های بودجه ای تنها حدود ۵۰۰ مورد از این مکان ها در فهرست آثار میراثی ثبت شده است.

 

وی با بیان اینکه شهرداری به لحاظ بودجه و ساختار، وظیفه ندارد مسوولیت های سازمان میراث فرهنگی را انجام دهد، خاطرنشان کرد: نباید ماموریت های سازمان میراث فرهنگی در قبال تملک خانه های تاریخی را از شهرداری انتظار داشته باشیم چراکه این به معنای جا به جایی ردیف های بودجه مصوب شهرداری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن