اجتماعی و فرهنگی

قالیباف درباره کندشدن برنامه‌ها توضیح دهد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محسن سرخو،  اظهار داشت: اجلاسی که برگزار شد، یک اجلاس بین المللی بوده و موضوعات مطرح شده فراتر از شهر تهران بود. سخنان رییس جمهوری در این برنامه یک پیشنهاد کلی به شهرداری ها بود و تنها به شهرداری تهران تعمیم داده نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: پاسخ دادن به رییس جمهوری توسط شهردار تهران و اختصاصی کردن موضوع نسبت به شهر تهران کار درستی نبود.

سرخو با اذعان به تعهدات دولت درباره حمل‌ونقل عمومی تهران و سایر شهرها، گفت: وجود این مطالبات و پیگیری آنها یک طرف و مورد هجمه قراردادن دولت با این همه گرفتاری و کمبود منابع در یک همایش جهانی، طرف دیگر است. موضوع مطالبات در حال پیگیری است و مکاتبات ما با دولت برای حسابرسی رسمی این موضوعات و بدهی دولت به شهرداری ادامه دارد و دولت و رئیس‌جمهوری قبلا و در این سخنرانی این مطالبات را رد نکرده‌اند.

 وی با بیان اینکه شهرداری بهتر است به جای شمردن مطالبات دولت، درباره توقف و کندشدن برنامه‌های پنج‌ساله شهر تهران حساس باشد، گفت: شهرداری تهران قول داده بود سالانه ٣٠ کیلومتر خط مترو تحویل دهد اما در هیچ سالی این موفقیت را نداشت. درباره اتوبوس‌رانی هم با وضعیتی مواجه هستیم که با وجود بودجه‌های موردنظر، تعداد اتوبوس‌های فرسوده بیش از اتوبوس‌های فعال است.

بر اساس گزارش سایت شورای شهر تهران، سرخو طرح این موضوعات در این برهه از زمان را سیاسی و به‌دور از بحث‌های کارشناسی خواند و گفت: درست نبود که در اجلاسی بین‌المللی موضوعات یک شهر مطرح شود و با رفتارهای شخصی موضوع جلسه را از دستور خارج کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا