اجتماعی و فرهنگی

ثبت گرمترین روز سال در کشور/ خوزستان روی دمای ۵۰+/ تهران تا یکشنبه ۴۲ درجه بالای صفر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین فریبا گودرزی گفت: از روز گذشته شاهد وقوع ناپایداری های جوی در سواحل غربی خزر هستیم که به تدریج تا روز یکشنبه این ناپیداری ها استان های ساحلی خزر را در بر می گیرد. به همین دلیل تا روز یکشنبه برای استان های حاشیه خزر ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود. 


وی ادامه داد: با توجه به وزش باد در ساعات عصرگاهی برای استان های اصفهان،قم،جنوب تهران،البرز و سمنان وقوع پیده گرد و غبار دور از ذهن نیست. 

کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد:در جنوب فارس،هرمزگان،سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان بارش پراکنده باران پیش بینی می شود. 

گودرزی در مورد گرمترین استان کشور گفت: امروز دمای هوا در اهواز به ۵۰ درجه بالای صفر می رسد،این درحالی است که دمای هوا در شوش،شوشتر و آبادان از ۵۰ نیز فراتر می رود. البته روند دمایی در استان خوزستان کاهشی است و در روز یکشنبه حداکثر دمای هوا در اهواز ۴۶ درجه می شود. 

وی در مورد هوای تهران گفت: امروز دمای هوا در گرمترین ساعت به ۴۲ درجه بالای صفر می رسد. این درحالی است که گرمای هوا تا روز یکشنبه در تهران ماندگار است و از میزان گرما کاسته نمی شود. 

گودرزی در مورد چرایی افزایش دما گفت: امروز نه تنها در ایران بلکه تمام آسیای مرکزی گرمترین روز سال است و این روند گرما در بیشتر استان ها تا اواسط هفته ادامه دارد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا