شورای شهر

تداخل مسئولیت بین شورایاری‌ها و مدیریت محله

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمدرضا رئیسی، دبیر دبیران شورایاری منطقه ۸ در دویست و هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: منطقه ۸ دارای ۳ ناحیه و ۱۳ محله با وسعت ۱۳۲۲ هکتار و جمعیتی بالغ بر ۳۸۰ هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه این منطقه یکی از پرترددترین نقاط شهری است گفت:‌ احداث پل غیر همسطح در بزرگراه باقری به رسالت یکی از درخواست‌هایی است که از مدیران شهری داریم.

پس از استماع گزارش دبیر دبیران شورا یاری منطقه ۸ در دویست و هفتاد و هفتمین جلسه نکات و مواردی را خطاب به شهرداری بیان کردند.

انصاری: امور شورایاری‌ها را به خود آنان واگذاریم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: از افتخارات شوراها تشکیل نهاد شورایاری‌ها بود و به نظر من تعامل سازنده‌ای هم بین شورا و شورایاری‌ها برقرار شده است و امروزه اگر بخواهیم نمود بارزی از تحقق مردم سالاری را مثال بزنیم شورایاری‌ها بهترین نمونه خواهند بود.

وی ادامه داد: با این حال باید هر چه بیشتر در جهت مردمی تر شدن شورا گام برداریم و پیشنهاد من این است که اکنون که در سال آخر شورا قرار داریم نهایت تلاشمان را بکنیم که امور شورایاری‌ها به خود آنان واگذار شود، اموری نظیر تدوین آیین نامه‌ها و نیز رسیدگی به موضوعات انظباطی.

انصاری افزود: برای جلوگیری از هر نوع شائبه که شورا قصد مداخله در امور شورایاری را دارد به نظرم بهتر است این اتفاق یعنی واگذاری امور شورایاری‌ها به خودشان بیافتد و ستاد شورایاری‌ها تنها نقش نظارتی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: ما هر چقدر از مداخله خود بکاهیم و امور را به مردم واگذار نماییم باز خورد بهتری دریافت می‌کنیم و برعکس هر چقدر بخواهیم نهاد‌های مردمی را محدود کنیم تاثیرات سوی در شورایاری‌ها و محلات نسبت به شورا خواهیم داشت.

 

شاکری: رفع معضلات ترافیکی در اولویت منطقه ۸ باشد

اقبال شاکری،رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خواسته‌های شورایاران منطقه ۸ را می‌توان در ۴ دسته تقسیم بندی کردگفت: رفع معضلات ترافیکی، تامین امنیت محله، توسعه سرای محلات و نیز رسیدگی به وضعیت بودجه ۴ خواسته شورایارن این منطقه بود که قرائت شد.

شاکری در ادامه افزود: با توجه به بازدیدهای متعدیدی که از این منطقه داشتم رفع معضلات ترافیکی را به عنوان یکی از اولویت های مهم در این منطقه می‌دانم هم چنان که احداث پارکینگ طبقاتی در جایجای منطقه و نیز تقاطع غیر همسطح شهید آیت از جمله موارد مهم است.

وی ادامه داد: بودجه منطقه نیز می‌بایست در ابتدای سال و در تدوین بودجه پیش بینی شود.

شاکری در پایان واگذاری مجموعه ورزشی شهدای نارمک به منطقه را خواستار شد.

دنیامالی: پروژه‌هایی با کار کرد فرا منطقه‌ای در اولویت قرار گیرد

 

احمد دنیامالی،رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: تقاطع غیر هم سطح مسیل باختر با محور اصلی دماوند و نیز محور شهید باقری و رسالت کارکرد فرا منطقه‌ای دارند و بهتر است هر چه زودتر تکمیل شوند.

وی در ادامه افزود: منطقه ۸ در شرق تهران از اهمیت خاصی برخوردار است به ویژه که در شرق تهران بازارهای مهمی در این منطقه وجود دارد. محور شهید آیت به عنوان یکی از محورهای قدیمی و غربی مورد توجه است و من اعتقاد دارم باید طرح‌های قوی‌تری در راستای تسهیل سازی ترافیکی و نیز تردد مردم در این جا ایجاد شود.

دنیا مالی گفت: در این محور حداقل تا چهار راه تلفنخانه فاز یک آن را توسعه دهیم و با محوریت محدودیت در سواره رو و توسعه پیاده رو اقدام کنیم.

 

حکیمی پور: تداخل مسئولیت بین شورایاری‌ها و مدیریت محله حل شود

احمد حکیمی‌پور،رییس کمیته میراث فرهنگی شورا گفت: موضوعاتی که مربوط به بودجه مناطق می‌شود باید با حساسیت بیشتری دنیال شود و در بودجه‌های سنواتی باید برای پروژه‌ها اولویت دار راهکار‌های عملیاتی پیدا کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به تداخلاتی که بین شورایاری‌ها و مدیریت محله به وجود آمده گفت: باید دقت کنیم که با ایجاد نهاد‌های دیگر شورایاری‌ها تضعیف نشوند، این تداخلات مسئولیتی که ایجاد شده بین شورایاری‌ها و مدیر محله باید هر چه سریعتر رفع شود. در حال حاضر احساس انقطاعی وجود دارد و شورایاری‌ها احساس می‌کنند با وجود مدیر محله جایگاه آنان تضعیف شده است.

دوستی: شورایاری تقویت شوند یعنی ما تقویت شده‌ایم

اسماعیل دوستی،نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت: در محله نظام آباد وجود بازار میوه و تره بار ضرروری است و باید ایجاد شود.

وی در ادامه افزود :همجواری مناطق ۱۳ ، ۷ و ۸ سبب شده تا در مواقعی خدمات رسانی با مشکل مواجه شود و برای حل این امر تشکیل جلسات ماهانه توصیه می‌شود.

دوستی در پایان خاطر نشان کرد: ما هر چقدر بر تقویت نهاد شورایاری اقدام کنیم گویی بر تقویت خود اقدام کرده‌ایم.

 

حجت الاسلام ناصحی: مساجد نیمه کاره تکمیل شوند

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز شورایاران عصای دست شورای شهر هستند و فرزند خلفی برای شوراها بوده‌اند که به عنوان چشم شوراها در محلات حضور دارند و خدمات آنها مشهود است.

وی ادامه داد: در کنار موضوعاتی که پیرامون منطقه ۸ مطرح گردید باید به ساخت مساجد نیز توجه شود. در حال حاضر دو مسجد نیمه کاره در منطقه ۸ وجود دارد، مسجد خاتم الانبیا و مسجد ساجدین که تقاضا دارم هر چه سریعتر ساخت این دو مسجد به پایان برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا