شورای شهر

حکیمی پور:هر دو جناح سیاسی طرح کاهش اختیارات شهردار را امضاء کردند/کجای این طرح سیاسی بود؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد حکیمی‌پور در تذکرات پیش از دستور دویست و هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره طرح کاهش اختیارات شهردار تهران، اظهار داشت:‌ موضوع سیاسی و تخصصی تعریف خاص خود را دارد بنده طرحی را به شورا آوردم که اختیارات شهردار مشخص شود و ما اختیارات قانونی شهردار را سلب نخواهیم کرد.

وی گفت: اختیاراتی که در گذشته ۳۰ تا ۵۰ تومان بوده است الان ده‌ها میلیارد تومان شده است، لذا باید بررسی شود که اختیارات بی‌جهت به شهردار ندهیم.

حکیمی‌پور با اشاره به اینکه طرح کاهش اختیارات شورای اسلامی شهر تهران را هم اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان شورای شهر امضاء کرده‌اند و ما یکبار نیز در فراکسیون اصلاح‌طلبان شورا در این خصوص بحث نکردیم. این که هر دو گروه این طرح را امضاء کرده‌اند کجایش سیاسی است؟ ما ۵ میلیارد تومان به شهردار اختصاص داده‌ایم وقتی که از سوی حافظی و پیرهادی بررسی شد که این مبالغ کجا هزینه شده است مشخص شد شهرداری ۱۵ میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی ادامه داد:‌متأسفانه خبرها به درستی منعکس نمی‌شود و روزنامه شهرداری حرف‌های کارشناسی در آن نیست و این موضوع کجایش سیاسی است؟

حکیمی‌پور یادآور شد: بنده خواهش می‌کنم خودمان را تخریب نکنیم قانون را زیر پا نگذاریم و شورا را زیر سؤال نبریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: طرح کاهش اختیارات شورای شهر تهران رد نشده است بلکه یک فوریت آن رأی نیاورده است و به صورت عادی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حکیمی‌پور خطاب به آباد و راستگو گفت:‌این دو نفر نیز که امضای خود را پس گرفته‌اند نمی‌توانند این اقدام را انجام دهند چرا که غیرقانونی است.

وی ادامه داد: سؤال از شهردار تهران نباید بیش از ده روز طول بکشد و در حال حاضر یک ماه از سؤال آقای قناعتی از شهردار می‌گذرد و در حال خارج شدن از دستور کار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن