اجتماعی و فرهنگی

ساخت‌وسازهای غیرقانونی و مشکلات برقی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران –   اظهار کرد: ۷۰ تا ۹۰ هزار مشترک غیرمجاز برق به جز شهر تهران در سطح استان تهران وجود دارد که به دلیل نداشتن سند و پلاک، نمی توانند پایان کار بگیرند و از برق غیرمجاز استفاده می کنند.

وی با بیان این‌که در برخی مکان‌ها همچون شهرستان پاکدشت و مرتضی‌گرد که مردم فاقد صنعت هستند نمی‌توانند پروانه نیز دریافت کنند که همین مساله موجب می‌شود تا نتوانیم به آنها خدماتی مانند آب، برق و بدهیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با بیان این‌که ۱۲ هزار مشترک غیرمجاز تنها در مرتضی‌گرد وجود دارد، ادامه داد: اگر بتوان تنها منطقه مرتضی‌گرد را ساماندهی کنیم سه درصد از میزان تلفات تهران کاهش می‌یابد.

به گفته بربند ضریب تلفات برق در تهران باید تا انتهای سال به ۱۲ برسد که این مساله نیز نیازمند ساماندهی مشترکین غیرمجاز است.

وی با بیان این‌که برای تولید هر کیلووات ساعت برق ۸۰ تومان به دولت هزینه تحمیل می‌شود، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم که این هزینه‌ها به راحتی از بین برود.

بربند بیان کرد: افرادی که در خارج از شهر اقدام به زمین‌خواری می‌کنند صلاح ما این است که اصلا به آنها برق داده نشود، اما در مکان‌هایی که داخل شهر است و مردم به دلیل نداشتن سند نمی‌توانند اقدام به دریافت برق کنند برنامه این است که مشکل آنها در سریع‌ترین زمان ممکن حل شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در خصوص میزان تولید برق از نیروگاه‌های پراکنده گفت: در استان تهران ۲۰۰ مگاوات پروانه صادر شده که در حال حاضر ۲۸ مگاوات در حال مصرف و ۲۰ مگاوات در شرف راه‌اندازی است.

وی ادامه داد: این نیروگاه‌ها شامل نیروگاه‌های خورشیدی، زباله‌سوز و نیروگاه‌های ناشی از گازهای فاضلاب است، اما بیشتر آنها را نیروگاه‌های گازسوز کوچک شامل می‌شود.

به گفته بربند یک نیروگاه زباله‌سوز سه مگاواتی نیز در کهریزک با کمک شهرداری احداث شد که توسعه آن در دستور برنامه قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا