سیاسی

درگیری نیروهای امنیتی و حامیان کودتا در استانبول

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات ترکیه از درگیری میان نیروهای امنیتی و هواداران کودتای نافرجام در استانبول و قونیه خبر می‌دهند.

یک مقام ترک به خبرگزاری رویترز گفت هواداران کودتا در فرودگاه بین‌المللی «صبیحه گوکچن» در مقابل بازداشت توسط نیروهای امنیتی مقاومت می‌کنند. صبیحه گوکچن دومین فرودگاه بزرگ استانبول پس از آتاتورک است.

اما در عین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس که اولین گزارش از درگیری را منتشر کرده بود در توئیتر خود اصلاحیه‌ای به نقل از مقام ترکیه‌ای منتشر کرد و نوشت: شلیک هوایی صورت گرفته و درگیری میان نیروهای امنیتی و طرفداران کودتا در کار نبوده است.

منابع خبری همچنین اعلام کردند عملیات امنیتی در پایگاه هوایی ترکیه در قونیه علیه عوامل کودتای نافرجام آغاز شده است. بر همین اساس خبرگزاری فرانسه اعلام کرد درگیری میان نیروهای امنیتی و هواداران کودتا صورت گرفته است.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد یکی از افسران نظامی بلندپایه در پایگاه هوایی قونیه که نقش موثری در کودتا داشت، بازداشت شده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که ارتش ترکیه امروز عصر در بیانیه‌ای تاکید کرد کودتا پایان یافته و فقط از دولت این کشور دستور می‌گیرد.

رجب طیب اردوغان امروز در مراسم تشییع شماری از قربانیان کودتای نافرجام اخیر خطاب به مردم گفته بود "در میادین عمومی بمانید."

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن