اجتماعی و فرهنگی

درپی مقصر هستیم،خویشتن‌دار باشید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علی نوبخت با بیان اینکه دخالت‌های افراد غیرمسئول در مورد پرونده کیارستمی مشکلی را حل نمی‌کند، افزود: رفتارهایی که در اعتراض به این پرونده از سوی هنرمندان و پزشکان صورت گرفته در شان هیچ یک از این دو گروه نیست و نباید مطالبی را علیه یکدیگر در رسانه‌ها منتشر کنند.

وی ادامه داد: پرونده کیارستمی درحال طی کردن مسیر قانونی خود است و هنرمندان و پزشکان نباید به عنوان افرادی که ادعا می شود تحصیل کرده بوده و الگویی برای قشر جوانان هستند اقدام به این اعتراض ها کنند بلکه باید نشان داد از یک بلوغ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برخوداریم تا نتیجه بررسی های تیم کارشناسی به اتمام برسد.

نوبخت تصریح کرد: وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی به طور جدی این مسایل را پیگیری کرده و با توجه به اینکه محاکم انتظامی و رسیدگی به پرونده تخلفات پزشکی در سازمان نظام پزشکی است لذا این سازمان هیاتی متشکل از ۳۰ نفر تعیین کرده و مره صدق نماینده مردم کلیمیان از سوی کمیسیون بهداشت و درمان در این کمیته حضور دارند تا در روند چگونگی این پرونده قرار گیرند.

وی یادآور شد: نخستین جلسه این کمیته چهارشنبه هفته گذشته تشکیل شد و قرار است نشست دیگری بزودی برگزار شود، در این زمینه باید اطلاعات لازم جمع‌آوری شود زیرا مرحوم کیارستمی در دو بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته بودند و افراد مختلفی در سیر درمان وی درگیر بودند که لازم است با یک به یک این افراد صحبت شود.

نوبخت با یادآوری حضور کیارستمی در فرانسه جهت انجام پروسه درمان، تاکید کرد: همچنین پرونده پزشکی این هنرمند باید از کشور فرانسه به ایران آورده شود تا مورد مطالعه قرار گیرد؛ البته ناگفته نماند که اگر آقای کیارستمی در سفر به کشور فرانسه با یک فرد مطلع مشورت می‌کردند شرایط بهتر می‌شد در این میان به دنبال آن هستیم که چه کسی به وی اجازه این سفر را داد؛ زیرا در هر حال از نظر علمی صلاح نبود که یک بیمار با آن سوابق جراحی، متحمل سفر چند ساعته شود و این مهم از نظر پزشکی قابل قبول نیست و لذا هرکس به مرحوم کیارستمی اجازه سفر به کشور فرانسه را داد با وی دوستی نکرد.

وی ادامه داد: حال با این شرایط بهتر است خویشتن داری کرده تا نتیجه نهایی به دست آید، بدون شک اهانت دو قشر به یکدیگر اصلا صلاح نیست؛ هم جامعه پزشکی و هم جامعه هنری محترم هستند و باید تاکید کرد که مسایل کارشناسی در حوزه پزشکی را نمی توان با سرعت انجام داد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خانه ملت گفت: روز سه شنبه اغلب مسئولان وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی را در کمیسیون دعوت کردیم تا علاوه بر بررسی هزینه های سلامت، به موضوع رسیدگی به پرونده مرحوم کیارستمی نیز خواهیم پرداخت.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن