شورای شهر

واکنش راستگو به طرح کاهش اختیارات شهردار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین الهه راستگو عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به شهادت آتش نشان فداکار علی قانع در حادثه نیمه شب ۲۵ تیرماه اظهارداشت: تاکنون حوادث جانی بسیاری متوجه این خدمتگزاران به نظام و مردم شده که باتوجه به سختی کار آنان لازم است با تصویب برخی مزایا در قالب طرح و لایحه شرایط کار را برای این افراد که مخلصانه جان خود را درمعرض خطر قرار می‌دهند بهترسازیم.


وی همچنین در تذکری خطاب به احمد حکیمی‌پور، عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر رسانه‌ای کردن طرح کاهش اختیارات شهردار به عنوان یکی از موضوعات داخلی جلسه گذشته شورا پیش از تعیین تکلیف آن را اقدامی نامناسب خواند و گفت: متاسفانه موضوعی کارشناسی به این شیوه ناصحیح به چالش سیاسی تبدیل شد.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران تصریح کرد: بنده نیز به برخی اقدامات شهرداری تهران معترضم و قطعا درجای خود به بیان آن خواهم پرداخت اما باید درنظر داشت براساس علم مدیریت اگر به مدیری مسئولیت کلان می‌دهیم قطعا باید اختیارات لازم را نیز به وی تنفیذ کنیم.

راستگو باتاکید براینکه در مدیریت کلان بروز برخی اشتباهات ناخواسته، قطعی و غیر قابل کتمان است اظهار داشت: سلب اختیارات از شهرداری تهران تنها کندی روند سرعت توسعه شهر را موجب می‌شود که این مسلما به ضرر شهر و شهروندان است.

وی در ادامه پیشنهاد امروز این عضو شورا مبنی بر مخفی کردن نتیجه رای گیری طرح کاهش اختیارات شهردار را برخلاف تعجیل و پافشاری وی جهت رسانه‌ای نمودن آن قابل تامل خواند و گفت: رای گیری اعضا در تمامی موضوعات تاکنون درجهت پاسخ به اعتماد مردم و صادقانه بوده و براین اساس نیاز به مخفی کاری نیست.

رییس کمیته مشارکتهای مردمی شورای اسلامی شهر تهران درپایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌دهم طرح کاهش اختیارات شهردار به اصلاح اختیارات شهردار تغییر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن