اجتماعی و فرهنگی

یک ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان دیگر برای ایرانی‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی خانوارهای ایرانی در حالی واریز شده که اگر دولت به تکلیف بودجه عمل می‌کرد باید در واریز یارانه این ماه تعداد قابل توجهی را کنار می‌گذاشت، ولی ظاهرا تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده و جمع حدود ۷۵ میلیون نفری و چه بسا بیشتر پابرجاست.

در شرایطی  طبق آمارهای قبلی، تعدادی در حد سه میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده‌اند و اطلاعات جدیدی منتشر نشده که به هر حال ماه جاری می‌تواند با قطع یارانه بخشی دیگر از یارانه بگیران همراه باشد.

این در حالی است که در صورت عمل کردن دولت به تکلیف بودجه باید یارانه کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آنها حداقل ۳۵ میلیون تومان و ماهانه سه میلیون تومان است، همچنین نمایندگان مجلس، قضات، موسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان، کلیه کارکنان دولت و نیروهای مسلح، بازنشستگان کشوری، لشگری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تامین اجتماعی و دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری‌بگیران دولتی و غیردولتی که درآمد سالانه آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است از دریافت یارانه محروم شوند.

از سویی دیگر کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و روسا و معاونان مناطق و شعب بانک‌ها، بیمه‌ها، موسسات مالی و اعتباری و کلیه اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است و همچنین کلیه ایرانیان مقیم خارج کشور و کلیه اشخاصی که در سه  دهک بالای درآمدی هستند نباید از ماه جاری یارانه‌ای دریافت کنند.

 این در حالی است که نمایندگان مصوب کرده‌اند که اگر از تیرماه به بعد یارانه پردرآمدها واریز شود در حکم تصرف اموال عمومی خواهد بود، تبصره ای که البته دولت در اصلاحیه بودجه امسال که به مجلس ارائه کرده، اصلاح آن را مورد اشاره قرار داده  است.

به هر حال حذف شدگان از یارانه تیرماه این فرصت را دارند تا با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir اعتراض خود نسبت به قطع یارانه را ثبت کنند تا مورد بررسی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی قرار گرفته و در صورت محق بودن برای دریافت یارانه، مجددا به لیست سازمان هدفمندی یارانه ها برگردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا