اجتماعی و فرهنگی

ضرر علمی ترکیب دختر و پسر در دانشگاه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام محسن قرائتی در مراسم اختتامیه جشنواره چادرهای آسمانی اظهار داشت: ضرورت آموزش همگانی در امر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب احساس می شود و فقط وظیفه نیروی انتظامی مبارزه با بدحجابی نیست بلکه سازمان ها و نهادهای دیگر نیز باید در این امر مشارکت کنند. 

 
وی همچنین گفت:ترکیب دختر و پسر در دانشگاه ها ضرر علمی دارد و باعث از بین رفتن تمرکز در دانشگاه ها می شود. باید تدبیری اندیشیده شود تا دانشگاه ها برای دختران و پسران به صورت مجزا کلاس ها را تشکیل دهند . 
 
رئیس ستاد اقامه نماز با تأکید بر تشکیل اتاق فکر در حوزه زنان گفت: باید خانم های انقلابی و تحصیل کرده اتاق فکری تشکیل دهند و در خصوص حجاب و موانع آن، بررسی و کار کارشناسی کنند. 
 
قرائتی گفت: اگر زنان به لحاظ حجاب در جامعه آزاد باشند یعنی حجاب را رعایت نکنند علاوه بر ایجاد مسائل روانی در جامعه نهایتا منجر به اختلاف در خانواده و طلاق می شود. 
 
وی همچنین انجام فعالیت های فرهنگی در مقوله حجاب را ضروری دانست و گفت: مسئله حجاب باید از کودکی و دوران پیش دبستانی در مدارس ترویج و تشویق شود. 
 
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: اسلام به زن نگاه ارزشی دارد و در قرآن کریم حجاب را وسیله ای برای سالم نگه داشتن جامعه از انواع انحرافات اعلام کرده و آیات و روایاتی به صورت مساوی برای زن و مرد آمده است. 
 
حجت الاسلام قرائتی یکی از عوامل بی حجابی زنان را سهل انگاری مردان دانست و گفت: لازم است مکان هایی برای زنان در نظر گرفته شود تا آنان به راحتی بتوانند در جامعه به ورزش و مسائل فرهنگی و … بپردازند. 
 
وی همچنین گفت: برای مبارزه با بدحجابی باید روش ها و شیوه هایی به کار ببریم که در آن کار کارشناسی شده باشد و در نهایت درصد موفقیت آن را بررسی کنیم. 
 
حجت الاسلام قرائتی گفت: از طرفی سوال پیش می‌آید که اتاق بازرگانی در خصوص مسئله حجاب چه کاری انجام داده است زیرا مصرف‌‌کنندگان چادر در ایران هستند اما کارخانه‌ و تولید‌کنندگان آن در خارج است. 
 
مسئول ستاد اقامه نماز با اشاره به بودجه‌ای که برای حجاب اختصاص داده شده است،‌ عنوان کرد:‌ قانون حجاب تازه سال پیش در مجلس مطرح شد. 
 
قرائتی همچنین در خصوص جایگاه زن خاطر نشان کرد: زن خلیفه خدا است زیرا اسلام می‌گوید زن ارزش دارد و هر کس آن را بخواهد باید بهای آن را بدهد. 
وی در پایان از تمامی سازمان ها و نهادها خواست تا در امر مبارزه با بدحجابی با نیروی انتظامی همکاری کنند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن