اجتماعی و فرهنگی

خواستگار قلابی در دام پلیس فتا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ کامبیز اسماعیلی در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی مبنی بر کلاهبرداری ۶۰ میلیون ریالی از وی در اینترنت پرونده ای در این خصوص در پلیس فتا تشکیل شد.


وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت که در سایت همسریابی با فردی که خود را یک پزشک معروف معرفی کرده بود آشنا شده و پس از گفت و گو های چند روزه آقای دکتر از وی خواستگاری کرده بود.

اسماعیلی بیان کرد: در ادامه شاکی در مورد وی تحقیقات را آغاز می کند و مشخص می شود که چنین پزشکی با این مشخصات وجود دارد؛ بنابراین شاکی ادامه تحقیقات را متوقف و خیالش از این بابت راحت می شود غافل از این که شاید هویت فرد جعلی باشد.

وی اظهار کرد: آقای پزشک که حسابی اعتماد این خانم را به خود جلب کرده بود پس از ارائه وعده ازدواج با ترفند این که حسابش مسدود است و برای خرید خانه آینده شان احتیاج به مبلغ ۶۰ میلیون ریال دارد از شاکی این مبلغ را در خواست می کند و پس از واریز این مبلغ ارتباط خود را با قربانی قطع می کند.

اسماعیلی گفت: کارشناسان پلیس فتا با توجه به توان علمی و با استفاده از امکانات فنی و پلیسی موفق به شناسایی متهم شدند و وی طی احضاریه‌ای به پلیس فتا فرا خوانده شد و به با توجه به مستندات موجود به این عمل اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا کرمان در پایان توصیه کرد: در فضای مجازی هر فردی به راحتی می تواند خود را هرگونه که می خواهد معرفی کند و شما را فریب دهد؛ بنابراین نباید به راحتی باور کنید که این فرد همان شخصیتی است که معرفی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن