اجتماعی و فرهنگی

نگران امواج آنتن‌های تلفن همراه نباشید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین درباره‌ی خطرآفرین بودن یا نبودن امواج آنتن‌های تلفن همراه بارها گزارش و مصاحبه و اظهار نظر  منتشر شده اما در جدیدترین اظهارات مدیر عامل شرکت مخابرات  ایران به مردم اطمینان داده که فناوری به کار رفته در اپراتورهای تلفن همراه در ایران از جمله فناوری مورد استفاده توسط شرکت ارتباطات سیار، فناوری روز دنیاست.

بر اساس گفته‌های رسول سرائیان در ایران تمام استانداردهای بین‌المللی رعایت می‌شود و سازمان انرژی اتمی هم در راستای بررسی امواج و میزان خطر احتمالی آن با مخابرات همکاری دارد.

بر این اساس فناوریهای به کار رفته در شبکه‌های مخابراتی، در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه هم استفاده می‌شود، بدین ترتیب تجهیزات مخابراتی به کار رفته در ایران از سه برند برتر جهان تامین می‌شود.

طبق اطلاعات نشریه ارتباطات، از سوی دیگر نقاط کور تلفن همراه مشکلی است که همچنان در کشور وجود دارد از بین بردن این نقاط کور مستلزم نصب آنتن BTS است و اگر به هر دلیلی امکان نصب آنتن نباشد، این نقاط همچنان کور می‌ماند.

این مشکل به گفته مسوولان باید با همکاری سایر سازمان‌ها، ارگان‌ها و مردم حل شود و اجازه دهند که شرکت مخابرات بر روی ساختمان‌ها و اماکن مورد نیاز آنتن نصب کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن