شورای شهر

حقانی:شورا دغدغه ای برای صیانت از باغات ندارد/اندر خم یک کوچه هستیم!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد حقانی گفت: یک فوریت طرح صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران ۱۱ ماه قبل در شورای شهر مطرح شد و پس از آن، این یک فوریت به تصویب اعضا رسید.

وی افزود: طرح های یک فوریتی معمولا باید بعد از گذشت یک هفته به صحن شورا بیایند اما متاسفانه طرح صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران در روزهای ابتدایی سال ۹۵ و پس از گذشت ماه ها در شورا مطرح شد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته شده به منظور تشکیل کمیسیون مشترک به منظور بررسی زوایای طرح صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران اظهارکرد: زمانی که این طرح در شورای شهر تهران مطرح شد به غیر از کمیسیون سلامت و کمیته محیط زیست شورا سایر کمیسیون ها موافقتی با این طرح نکردند و آن زمان مقرر شد کمیسیون مشترکی برای این منظور راه اندازی تا زوایای این طرح مهم مورد بررسی قرار گیرد.

حقانی از برنامه های شورای عالی استان ها و شورای عالی معماری و شهرسازی برای صیانت از باغات تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حفظ باغات، لازم بود که تلاش عمومی از سوی تمام نهادها در رابطه با صیانت از باغات در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: پس از اینکه شاهد این اتفاق نبودیم، مقرر شد در شورای عالی استان ها و شورای عالی معماری و شهرسازی در راستای حفظ باغات اقداماتی در دستور کار قرار گیرد و اکنون موضوع صیانت از باغات در این دو شورا پیگیری می شود.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شورای شهر تهران دغدغه ای برای صیانت از باغات ندارد اذعان کرد: متاسفانه در شورای شهر تهران در رابطه با صیانت از باغات « اندر خم یک کوچه» هستیم و هنوز اقدام امیدوار کننده ای در این رابطه صورت نگرفته است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن