اجتماعی و فرهنگی

کشف بیش از ۱۷ هزار قرص غیرمجاز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد احمدی در ارومیه اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فروش انواع داروی غیرمجاز در شهرستان ماکو توسط فردی به هویت معلوم، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی ماکو قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام یک‌سری اقدامات تخصصی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه این متهم شده و با کسب مجوز قضائی اقدام به بازرسی از مخفیگاه وی کردند.

فرمانده انتظامی ماکو خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از مخفیگاه این متهم تعداد ۱۷ هزار و ۳۰۰ عدد انواع داروی غیرمجاز را کشف و ضبط کرده و در این راستا تشکیل پرونده دادند.

این مسؤول تصریح کرد: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مقر پلیس شهرستان ماکو منتقل و سپس برای سیر مراحل بعدی به مقامات قضائی این شهرستان تحویل داده شد.

احمدی به میزان ارزش ریالی داروهای غیرمجاز کشف شده در مخفیگاه متهم مذکور اشاره کرد و گفت: بنا بر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش ریالی این قرص‌های غیرمجاز مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی افزود: قرص‌های غیرمجاز عموما از نوع داروهای اعتیادآور و یا از نوع داروهای لاغری و پرورش اندام بوده و بنا بر اعلام وزارت بهداشت فاقد استانداردهای لازم است بنابراین این نوع داروها صدمه جدی بر روی سلامت افراد جامعه وارد می‌کند.

فرمانده انتظامی ماکو خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان ماکو یکی از مرزی‌ترین شهرهای آذربایجان غربی است لذا ماموران انتظامی ماکو تمام تلاش خود را جهت ریشه‌کن کردن قاچاق کالا و مبارزه با قاچاقچیان کالا در این شهرستان انجام می‌دهند.

این مسؤول بر ضرورت همکاری و مشارکت مردم ماکو با ماموران خدوم انتظامی این شهرستان تاکید کرد و از آنان خواست همانند سال‌های گذشته که تمام تلاش خود را جهت صیانت از انقلاب اسلامی می‌کردند انجام دهند و در این جهت با ماموران انتظامی این شهرستان همکاری داشته و هرگونه اخبار را به ماموران انتظامی ماکو اطلاع دهند.

احمدی بر ضرورت احتیاط بیشتر مردم در مواقع خرید محصولات بهداشتی، دارویی و آرایشی تاکید کرد و افزود: برخی از افراد به دلیل دسترسی آسان و یا قیمت ارزان‌تر به سوی داروهای قاچاق می‌روند این افراد باید بدانند داروها و لوازم آرایشی و بهداشتی وارد شده به دلیل مواد مضر به کار رفته در آن سلامت آنان را تهدید می‌کند.

وی از مردم خواست تمام لوازم دارویی، بهداشتی و آرایشی خود را از داروخانه‌ها و یا مراکز معتبر عرضه محصولات بهداشتی و دارویی که زیر نظر وزارت بهداشت است تهیه کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن