سیاسی

لزوم برکناری و مجازات متخلفان حقوق‌های نامشروع

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  نماز عید فطر صبح امروز چهارشنبه به امامت مقام معظم رهبری در مصلای امام خمینی(ره) تهران اقامه شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز عید فطر با اشاره به حملات تروریستی در ماه رمضان اظهار داشتند: متاسفانه عید مردم در بعضی کشورها عزا شد. در بغداد چندصد خانواده داغ عزیزانشان را دیدند که به دست کسانی که می خواهند اسلام جعلی را در میان مردم رایج کنند مورد حملات تروریستی قرار گرفتند.

مقام معظم رهبری افزودند: در استانبول و بنگلادش، مردم در ایام ماه رمضان با دهان روزه مورد حملات تروریستی قرار گرفتند این نتیجه پرورش تروریست توسط دستگاه های امنیتی آمریکا و انگلیس است البته خودشان هم آسیب خواهند دید که آغاز نیز شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای نسبت به برافروخته بودن آتش جنگ در برخی کشورها ابراز تاسف  کردند و اضافه کردند انسان غمگین می شود که دنیای اسلام در چنین وضعیتی قرار دارد.

ایشان تصریح کردند: در یمن، امروز یک سال و ۳ ماه است که مردم در زیر بمباران ها قرار دارند. آفرین به مردم یمن که در روز قدس با هوای گرم و با وجود بمباران ها آن راهپیمایی عظیم را انجام دادند.

مقام معظم رهبری حملات تروریستی گروههای تکفیری را علاج دشمنان برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین خواندند و ادامه دادند: می خواهند دنیای اسلام را درگیر مسائل داخلی خود کنند تا فرصتی برای رژیم صهیونیستی به وجود آید.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: مبارزه برای آزادی فلسطین یک مبارزه اسلامی است و یک مبارزه عربی صرف نیست و وظیفه مسلمانان است که در تمام دنیا به هر شکل این مبارزه را ادامه دهند.

مقام معظم رهبری در بخش دیگری از فرمایشات خود با اشاره به موضوع حقوق های نجومی اظهار داشتند: موضوع حقوق ها و برداشت های غیرمنصفانه از بیت المال نیز مطرح است این برداشت ها نامشروع، گناه و خیانت به آرمانهای انقلاب اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: قطعا در گذشته کوتاهی ها و غفلت هایی انجام شده و باید جبران شود. اینجور نباشد که سر و صدا کنیم و بعد به فراموشی بسپاریم.

ایشان اضافه کردند: خوشبختانه رئیس جمهور و روسای دو قوه متعهد به پیگیری مسئله شدند.

مقام معظم رهبری تاکید کردند: دریافت های نامشروع باید برگردانده شود، اگر بی قانونی کردند باید مجازات شوند، کسانی که از قانون سواستفاده کردند باید برکنار شوند زیرا اینها کسانی نیستند که لیاقت داشته باشند در این مراکز قرار گیرند.

حضرت آیت الله خامنه ای اظهار داشتند: دشمنان می خواهند مستمسکی از این قضیه علیه نظام درست کنند.

مقام معظم رهبری با تاکید بر لزوم شناخت آسیب های ناشی از اشرافی گری اضافه کردند: ما آسیب های ناشی از فقر را شناخته ایم و برای رفع آنها برنامه ریزی می کنیم اما آسیب های ناشی از مستی اشرافی گری را نمی شناسیم.

ایشان افزودند: وقتی اشرافی گری اسراف و تجمل در جامعه ترویج شود این مسائل پیش می آید. همه بدنبال این هستند که طعمه ای پیدا کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: مسئله عزل، برکناری و برگرداندن آنچه که از بیت المال به صورت نامشروع خارج شده در دستور کار قرار دهیم چرا که اگر این مسئله پیگیری نشود اعتماد مردم به نظام کاسته می شود که فاجعه ای جدی است و باید با اقدام جدی اعتماد مردم را جلب کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن