اجتماعی و فرهنگی

جزئیات لو رفتن اطلاعات ۲۰ میلیون مشترک ایرانسل

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ دوم حسین رمضانی در خصوص دستگیری انتشار دهنده اطلاعات مشترکین یکی از اپراتورهای تلفن همراه با اشاره به اینکه حفاظت و صیانت از حریم خصوصی افراد از اهداف اصلی پلیس فتا ناجا است، اظهار داشت:  خبری چند هفته اخیر مبنی بر انتشار اطلاعات مشترکین یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور منتشر شد که بلافاصله با شکایت بخش حقوقی آن اپراتور در محاکم قضایی ،پلیس فتا ناجا اقدامات فنی و تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری مجرم آغاز کرد.


این مقام مسوول از شناسایی و  دستگیری  متهم که جوان ۱۹ ساله و دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر است، خبر داد و افزود : بر اساس مدارک و مستندات فنی و تخصصی نامبرده به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را صرفا کنجکاوی بیان کرده است.  

وی ادامه داد : در تحقیقات بیشترمشخص شد  اطلاعات انتشار یافته همان اطلاعات قدیمی دو  سال گذشته است که مالکان یا تغییر مالکیت داده اند  یا سیم کارت غیر فعال است.

سرهنگ رمضانی تصریح کرد: اپراتور های تلفن همراه کشور در حال حاضر در وضعیت امنیتی خوبی قرار دارند و به موضوع حفظ حریم خصوصی اطلاعات کاربران برابر قانون به شدت توجه می کنند و در این رابطه اقدامات اساسی و زیر ساختی در چند سال اخیر انجام داده اند. 

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا در پایان اشاره کرد:حفظ و صیانت حریم خصوصی افراد در فضای سایبر از اهداف و وظایف اصلی پلیس فتا ناجا می باشد و این پلیس با کسانی که بخواهند حریم خصوصی افراد را نقض نمایند طبق قانون بدون هیچ گونه تعارف و معطلی برخورد می کنند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن