اجتماعی و فرهنگی

مشکلی که پس از ۴۰سال در منطقه ۱۵ حل شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر انجمنی در  جلسه‌ای که با  حضور اهالی کوچه همتیان در شهرک مسعودیه برگزار شد، گفت: بنده از همه شما که در فضای دوستانه و با صبوری به دنبال حل مشکل بودید، قدردانی می کنم.  امروز در جلسه زیر ساختی که در سازمان نوسازی تشکیل شده بود نیز مشکل شما را با مدیرکل ثبت اسناد تهران مطرح کردم و قرار شد در کمیته ای که هفته آینده تشکیل می شود، مشکلات  این ۴، ۵ کوچه نیز بررسی و حل شود.

وی یادآور شد: با صبوری شما و حمایت قالیباف، حسینی رییس مجتمع قضایی و … توانستیم از مرحله اول که پلمپ بود گذر کرده و قرار شد شهرداری اسنادی را که بدون زمین مانده اند طی توافقی کارشناسی و خریداری کند و در اجرای این تعهد پایبندیم.

شهردار منطقه با اشاره به اینکه این مشکل ۴۰ ساله در ۴ – ۵ کوچه دیگر از محله نیز وجود دارد، افزود: قرار است با تشکیل کارگروهی با حضور مدیرکل اسناد استان تهران تمامی مشکلات ثبتی املاک محله بررسی شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، به گفته وی شهرداری با گرفتن پیمانکار نسبت به شناسایی پلاک‌های ثبتی اقدام و پرونده مذکور در اداره اسناد در حال بررسی و تصمیم گیری است.

براساس این گزارش، پیش از انقلاب شهرک مسعودیه توسط اهالی ساخته شده و بعدها که اهالی نسبت به ساخت و ساز و درخواست پروانه اقدام کردند، متوجه جابجایی اسناد ثبتی خود شده اند. از سال ۸۹ نیز این مشکل از طریق مراجع قضایی، اداره ثبت و شهرداری منطقه ۱۵ پیگیری شده که با دستور شهردار تهران، شهرداری منطقه۱۵ موظف به حل مشکل تمامی پلاکها در محدوده این شهرک شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا