اجتماعی و فرهنگی

اجرای طرح «کرامت با سلامت» در سراسر پایتخت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی در این باره افزود: در ایام سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) طرح «کرامت با سلامت» با محوریت اطعام روزه داران نیازمند با افطاری های سالم و  همچنین با در نظر داشتن سنت حسنه برپایی مراسم افطار و اطعام روزه داران با مشارکت خیرین کانون های سلامت مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به دو شعار جدید شهرداری تهران تاکید کرد: فقرزدایی و توجه به محرومین و مهندسی وصل کردن متمکنین به فقرا از جمله رویکرد امسال شهرداری تهران است که حوزه سلامت در این بخش نقش محوری و کلیدی دارد و از سوی دیگر توسعه اجتماعی از شاخص‌های توسعه پایدار جامعه است که به سلامت اجتماعی، روحی، معنوی و جسمی به عنوان معیارهای توسعه اجتماعی باید توجه ویژه صورت گیرد.

امرودی اظهار داشت: طی روزهای چهارده، پانزده و شانزده رمضان المبارک ۱۴۳۷ قمری و همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت و به منظور بهره گیری از فیوضات معنوی این ماه با مشارکت خیرین کانونهای ده گانه سلامت محور و دیگر کانون های مردمی با هدف اکرام و اطعام نیازمندان با برپایی سفره افطاری سالم با عنوان"کرامت با سلامت" میزبان شهروندان محروم محلات خواهند بود.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان زمینه تقرب الهی و همچنین سلامت اجتماعی، روانی و جسمی را برای انسان فراهم می سازد، افزود: این ماه فرصت مناسبی است تا انسان به این جایگاه والا چه از نظر روحی و چه جسمی برسد. برای رسیدن به این مقصود اداره کل سلامت، طرح «کرامت با سلامت» را با مشارکت خیرین کانون های سلامت محور و مردمی با برپایی سفره ی افطاری سالم روزهای ۳۰ خرداد ماه لغایت دوم تیرماه ۹۵ اجرا خواهد کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: بر اساس آموزه های قرآنی جامعه سالم نباید نسبت به محرومین بی تفاوت باشد و طرح «کرامت با سلامت» به دست خیرین و با مشارکت مردمی اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن