شورای شهر

آغاز رایزنی درباره مشکلات پایتخت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد حقّانی با اعلام این که کمیسیون مشترک مجمع نمایندگان تهران در مجلس نهم و شورای شهر، خروجی لازم را نداشت، گفت: اصولاً نمایندگان تهران در دوره قبل، اعتقاد چندانی به نقش شورا و در نتیجه، میل و رغبتی به تأثیرگذاری این نهاد نداشتند در صورتی که شورا به عنوان یک نهاد محلی، کمک بزرگی برای قوای سه گانه و نهادهای دولتی محسوب می‌شود.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران افزود: واقعیت این است که مجلس نهم، نه تنها تعامل مناسبی با شورای اسلامی شهر تهران برقرار نکرد، بلکه در مورد جایگاه شوراها کم لطفی هم کرد تا آنجا که نسبت به کاهش تعداد اعضای شوراها اقدام کرد.

وی با اشاره به این که با تعدادی از نمایندگان تهران در مجلس دهم  درباره مسائل و مشکلات تهران به صورت جداگانه صحبت کرده ایم، اظهار کرد: منتظر هستیم تا کمیسیون های تخصصی مجلس به طور کامل شکل بگیرند تا بتوانیم با کمیسیون هایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با مدیریت شهری مرتبط هستند، ارتباط و تعامل برقرار کنیم.

حقانی در خصوص مهم ترین اولویت های پایتخت گفت: توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت مترو، تأمین منابع درامدی و اعتبارات مورد نیاز شهر تهران در برنامه ششم توسعه و مسأله حاشیه نشینی و کنترل آن، سه اولویت تهران است و در جلساتی که با مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم خواهیم داشت، این موضوعات را به صورت ویژه مطرح نموده و مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر این که کاندیداهای شورای شهر باید بر اساس تخصص، تأیید صلاحیت شوند و این موضوع یکی از مطالبات ما از مجلس دهم است، خاطرنشان کرد: همچنین از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم تا موضوع کاهش تعداد نمایندگان مردم در شوراهای شهر که با کم لطفی مجلس نهم اتفاق افتاد را مورد بازنگری قرار دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن