اجتماعی و فرهنگی

افزایش ابر و وزش باد در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مرتضی ضرابی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور گفت: با ورود موج تراز میانی جو از شمال غرب کشور از بعد از ظهر امروز،‌ شرایط برای افزایش ابر، رگبار و رعد و برق در برخی نقاط کشور فراهم می شود.

 
وی گفت: این شرایط در بخشی از شمال غرب کشورمان از جمله آذربایجان های غربی و شرقی و بخشهایی از غرب کشور مثل کردستان و زنجان پیش بینی می شود.
 
ضرابی ادامه داد: همین شرایط به شکل خفیف تر در دامنه های البرز و ارتفاعات استانهای ساحلی خزر، گیلان، مازندران و گلستان فراهم است.
 
کارشناس هواشناسی افزود: پدیده غالب امروز در دامنه های جنوبی البرز و برخی نقاط استانهای قزوین، البرز و تهران وزش باد است.
 
وی در ادامه با اشاره به شکل گیری توده ای از گرد و خاک بر روی کشور عراق تصریح کرد: در استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان کاهش کیفیت هوا و گرد و خاک پیش بینی می شود.
 
ضرابی افزود: در استانهای نیمه شرقی کشور وزش باد پیش بینی می شود که البته در سیستان و بلوچستان و زابل موجب بروز طوفان شن در برخی از نقاط شمالی این مناطق خواهد شد.
 
کارشناس هواشناسی گفت: آبهای دریای عمان امروز مواج و متلاطم است و همین شرایط برای فردا در دریای خزر هم پیش بینی می کنیم.
 
ضرابی درباره شرایط آب و هوایی تهران در ساعات آینده تصریح کرد: امروز در تهران با افزایش ابر و وزش باد مواجه خواهیم بود و دمای پایتخت در گرمترین ساعت به ۳۵ درجه خواهد رسید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا