اجتماعی و فرهنگی

طرح تعویض قرآن‌های کهنه با قرآن‌های نفیس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد صائبی گفت: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان شهر زیر زمینی میزبان برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی است.

وی با اشاره به استقرار میز حمایتی خانواده‌های نیازمند و برگزاری طرح لقمه مهربانی در مترو تهران تصریح کرد: این طرح با همکاری سازمان رفاه وخدمات اجتماعی شهرداری تهران در ایام ماه مبارک رمضان در ۲۸ ایستگاه مترو تهران در حال اجرا است.

صائبی افزود: طرح لقمه مهربانی همچون سال‌های گذشته با دریافت هزینه‌ای اندک یک بسته مواد غذایی برای افطار در اختیار روزه داران قرار می‌دهد همچنین در میز های حمایتی نیز تعدادی از اسامی خانواده‌ها و افراد بی‌بضاعت وجود داشته و افراد علاقه‌مند می‌توانند به عنوان حامی به آن‌ها کمک کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران از اجرای طرح تعویض قرآن‌های کهنه با قرآن‌های نو و نفیس با عنوان "خورشید مکه" در ایستگاه امام خمینی (ره) در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح جهت گسترش و ارتقاء بینش مسافرین با محصولات قرآنی و تشویق به تلاوت قرآن کریم اجرا می‌شود و در عوض نسخ کهنه، قرآنی نفیس با شکل وشمایل بسیار زیبا ازجمله قاب معرق کاری شده و نگین‌های فیروزه ای و جلد مخمل تحویل مسافران می‌گردد.

بنا براعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، صائبی در ادامه به اجرای طرح مراعات حال روزه داران در مترو اشاره کرد و افزود: همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان یکی از موضوعاتی که به عنوان دغدغه مسافران و مسئولان مترو تهران مورد توجه است، آب خوری‌های سالن‌های فروش بلیط است.

وی تصریح کرد: امسال نیز همچون سالهای گذشته معاونت فرهنگی و اجتماعی در راستای اقدامات پیشگیرانه از روزه خواری علنی و در عین حال از کار نینداختن این سیستم‌های آب رسانی که از ملزومات حداقلی یک ایستگاه محسوب می‌شوند کات استندهایی با عنوان «لذت بندگی با زبان روزه» طراحی و در ایستگاه‌های مترو نصب کرده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران اظهار داشت: این تصاویر در تمامی ایستگاه‌های پر تردد، در ایام ماه مبارک رمضان با توجه به درخواست مسافران برای رعایت حال روزه داران نصب گردید.

صائبی با بیان اینکه در اجرای این طرح موضوع تشویق به روزه داری در قالب ۶ عدد کات استند با طرح نانوا، کشاورز، کارگرساختمانی، پلیس، رفتگر و آتش نشان چاپ و در محل‌های آبخوری ایستگاه‌ها نصب گردیده است، خاطرنشان کرد: این پیام‌‌ها با محتواهای متفاوت و دارای یک خط سیر مشخص در مورد کسانی که به هر دلیلی توان روزه گرفتن ندارند، اجرا شده است. کسانی که به هر دلیل نمی‌توانند روزه بگیرند، اما به علت مراعات مسافران مترو از آب خوری‌ها استفاده نمی‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن