شورای شهر

صحبت های صریح و بی سانسور حافظی با وزیر دادگستری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت‌الله حافظی در جسله امروز شورای شهر پس از سخنان وزیر دادگستری گفت: مبارزه با فساد مالی از موضوعات حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در شورای اسلامی شهر تهران تلفیق و تفریغ بودجه و حسابرسی از سازمان‌ها و شرکت‌ها مورد توجه جدی قرار گرفته اما متاسفانه این موارد منتج به نتیجه مورد نظر نشده است، برهمین اساس از وزیر دادگستری درخواست تشکیل دیوان محاسبات شهری را دارم.

حافظی یادآور شد: امیدواریم با تشکیل این دیوان زمینه نظارت دقیق‌تر بر عملکرد مدیریت شهری فراهم شود.

وی افزود:  محورهای صحبت‌های وزیر رعایت حق و حقوق جامعه بود. براساس ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها، معابر عمومی در اختیار شهرداری است و کسی حق مسدود کردن معابر را ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: هفته گذشته بازدیدی از منطقه ۲۰ داشتم که در ابتدای خیابان دادسرا و دقیقا نزدیک دادسرای انقلاب اسلامی شهرری معبر عمومی با محدود شدن توسط زنجیر، به پارکینگ اختصاصی دادسرا تبدیل شده است. از وزیر دادگستری درخواست می‌کنم که به این مورد تخلف رسیدگی کنند.

وی به فعالیت غیرمجاز معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ اشاره کرد و گفت: فعالیت این معادن موجب شده که گودال‌هایی به وسعت ۱۲۰ متر در منطقه ایجاد شود و لبه معدن تا رودخانه به پنج متر برسد.

وی افزود: برهمین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت با عنایت به انقضای زمان مجوز برداشت این معادن، شکایتی را مطرح کرده است.

حافظی افزود: زمان رسیدگی به دعاوی شهروندان طولانی است و از قوه قضاییه و وزارت دادگستری خواستاریم مشکل مردم در حداقل زمان مورد بررسی قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:  در این جلسه با صراحت و عدم خودسانسوری صحبت می‌کنم.

وی ادامه داد: برخی از قضات در جایگاه وکیل قرار می‌گیرند، این غیرقابل پذیرش است. امیدواریم قوه قضاییه این مساله را آسیب‌شناسی و رفع کند. چراکه رسیدگی به دعاوی در بسیاری از موارد کارساز بودن رشوه را نشان می‌دهد که این جای تاسف دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا