شورای شهر

رای شورا به تفکیک ماموریت‌های سازمان فرهنگی و معاونت اجتماعی شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در جلسه امروز شورای شهر تهران طرح الزام شهرداری تهران به تهیه و ارائه لایحه تفکیک ماموریت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی و تفریحی در شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت.

و حجت‌الاسلام و المسلمین ناصحی، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی  در این باره گفت:به منظور تحقق گفتمان اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و جلوگیری از اسراف، افزایش بهره‌وری و تبیین ماموریت‌ها و وظایف شهرداری تهران در امور فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی، تفریحی، شهرداری موظف است که از تاریخ ابلاغ این مصوبه تا حداکثر سه ماه آینده مطالعات لازم نسبت به ارائه لایحه ساماندهی فعالیت‌های هنری، ورزشی بین سازمان فرهنگی، هنری و معاونت امور اجتماعی – فرهنگی شهرداری تهران اقدام کند.

همچنین محسن پیرهادی عضو شورای شهر تهران به عنوان مخالف این طرح گفت: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از ابتدای تاسیسش گسترده بوده اما معاونت اجتماعی به عنوان یک حوزه کوچک تشکیل شد، اما بعد از مدتی ساختارش به معاونت بدل شد.

وی گفت: مشکل ما تعصب در حفظ ساختارهاست و باید موازی‌کاری را رفع کنیم.

احمد دنیامالی، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران که یکی از موافقان طرح بود گفت: باید در ابتدا ساختار شهرداری و ماموریت‌های آن احصا شود و ما با جداسازی مخالف هستیم؛ چراکه معتقدیم ساماندهی بهترین عنوان برای این طرح است.

در ادامه مرتضی طلایی، نایب رییس شورای شهر تهران افزود: همه اعضای شورا نسبت به فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرداری تهران دغدغه عمومی دارند.

وی افزود:‌۳ سال است که بحث تفکیک وظایف سازمان فرهنگی و معاونت اجتماعی مطرح شده اما از مشکلات کاسته نشده است.

طلایی اضافه کرد: نمی‌توان با بیان نظرات موافق و مخالف به جمع‌بندی درستی برسیم.

نائب رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد داد: کارگروه مشترکی از اعضای کمیسیون فرهنگی شورا، شهرداری، ایجاد شود تا درخصوص تفکیک وظایف به این دو سازمان به نتیجه قابل قبولی برسیم.

احمد حکیمی‌پورعضو شورای شهر تهران در این باره گفت: جداسازی سازمان فرهنگی هنری از شهرداری ناشی از یک ناهماهنگی مقطعی در شورا بوده و باید بدنه این سازمان به شهرداری بازگردد.

وی در ادامه افزود: شهرداری و شورا در یک مقطع دور زده شدند و باید با هماهنگی‌هایی که با دفتر مقام معظم رهبری و مجلس انجام می‌دهیم، این مشکل حل و فصل شود.

اسماعیل دوستی، عضو دیگر شورای شهر در این باره گفت:  قانون اجازه ادغام وظایف این دو سازمان را نمی‌دهد؛ چراکه حوزه فعالیت آنها تفکیک شده است و نباید نگران جداسازی سازمان فرهنگی و هنری از شهرداری باشیم چراکه شهردار تهران حکم رییس این سازمان را امضا می‌کند.

در جلسه امروز شورای شهر با پیشنهاد مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران مقرر شد شهرداری لایحه‌ای درخصوص تفکیک ماموریت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی و تفریحی ارائه نکند، اما کمیته مشترکی برای نحوه تفکیک ماموریت‌ها ایجاد شود تا شش ماه دیگر نظر نهایی خود را اعلام کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن