شورای شهر

گره کور شهرداری از نگاه مختاباد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین غلامحسین مختاباد در جلسه امروز شورای شهر در حاشیه بررسی طرح الزام شهرداری تهران به تهیه و ارائه لایحه تفکیک ماموریت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی و تفریحی در شهرداری تهران گفت: داستان مسائل فرهنگی در شهر تهران پیچیده است و کسی نمی‌داند این گره کور چگونه باز می‌شود.

وی درادامه گفت: مشکل مسائل فرهنگی در تهران هر روز خود را نشان می‌دهد و این در حالی است که سالانه شورا پول زیادی برای افزایش تبلیغات فرهنگی صرف می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: کار فرهنگی را نمی‌توان در سازمان فرهنگی و هنری دنبال کرد، ۹۰ درصد بودجه سازمان صرف امور جاری می‌شود و نمی‌دانیم چرا پای سازمانی قسم می‌خوریم که حتما باید باشد.

مختاباد افزود: سازمان رفاه زیر نظر معاونت اجتماعی است و سازمان زیباسازی که وظیفه‌اش کارهای فرهنگی است، زیر نظر معاونت خدمات شهری است که این باید اصلاح شود.

عضو شورای شهر تهران در ادامه افزود: پیشنهاد می‌شود یک معاونت فرهنگی و یک معاونت هنری در شهرداری ایجاد شود و باید تصمیم جدی در این زمینه بگیریم.

وی همچنین از نحوه واگذاری فضاهای فرهنگی در شهرداری تهران انتقاد کرد و افزود: فضاهای فرهنگی براساس چه اصولی واگذار شده و نباید احساسی با این مسائل برخورد کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن