سیاسی

نظر لاریجانی در خصوص برجام

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در جلسه علنی مجلس گفت: سوالاتی از وزیر امور خارجه درخصوص شرایط منطقه‌ای به هیات رئیس وصول شد که امیدواریم با توجه به شرایط خاص منطقه‌ای و اهمیت این موضوع در شرایط کنونی در جلسه‌ای مجزا از جلسه امروز جناب آقای دکتر ظریف به سوالات و مسائل مربوط به این حوزه پاسخ دهد.

 

وی درخصوص روند مذاکرات هسته‌ای گفت: مذاکرات هسته‌ای روند پیچیده و فشرده‌ای داشت و از جهات مختلف این مذاکرات با سختی‌ها و حساسیت‌هایی همراه بود و تیم مذاکره‌کننده در این مسیر به شدت تلاش کردند.

 

وی افزود: در شرایط پسابرجام دولت و مجلس و شورای نظارت بر برجام با دقت مراقب برخی زیاده‌خواهی‌ها و عهدشکنی‌های آمریکای‌ها و برخی کشورهای دیگر باشند که برخی شواهد نشان می‌دهد که آنها به دنبال این مساله هستند. براساس مصوبه مجلس اگر آنها تحریم‌های جدیدی علیه کشورمان اعمال کنند ما می‌توانیم اقدامات متقابل را داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: برجام که امروز به یک قانون تبدیل شده، باید در جهت رونق و توسعه سرمایه‌گذاری و دستیابی به یک اقتصاد پویا به کار گرفته شود و این موضوع نیازمند دیپلماسی اقتصادی است که وزارت خارجه به خوبی پیگیر این موضوع است.

 

لاریجانی افزود: همچنین در داخل نیز نیازمند فضای آرام و همدلانه و تسهیل در مقررات و قوانین هستیم که مجلس در این حوزه باید دست به کار شود که امیدواریم در نهایت با استفاده از همه ظرفیت‌های قوای مختلف اهتمام ویژه‌ای برای بهره‌مندی از فرصت ایجاد شده در پس توافق هسته‌ای شکل گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن