اجتماعی و فرهنگی

زمان بهره برداری از زبر کذر آزادی مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حمید محسنی گفت: امیدواریم این پروژه برابر زمانبندی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ تحویل منطقه شود و در خردادماه نیز به بهره برداری برسد.

وی افزود: این زیرگذر وظیفه اتصال خیابان استاد معین و خیابان شهید اکبری از زیر عرض خیابان آزادی را بر عهده دارد. قطعا اجرایی شدن این پروژه باعث کاهش ترددهای اضافی در خیابان آزادی و میدان آزادی خواهد شد. درحقیقت با اجرای زیرگذر استادمعین و افزایش ظرفیت معابر شمالی- جنوبی منطقه، از ترافیک کندروهای خیابان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در امتداد بزرگراه یادگار امام(ره) بهبود می‌یابد.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط خیابان استاد معین با محلات شمال خیابان آزادی، سبب خروج این معبر مهم حمل و نقلی از بن بست موجود شده و به این ترتیب رفت و آمد میان محلات مناطق ۲ و ۹ شهرداری تهران تسهیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، میرفاضل نیکزاد مدیرگروه پل و بزرگراه های سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران پیش از این درخصوص اجرای این پروژه گفته بود: این پروژه علاوه بر برقراری مسیر شمالی- جنوبی در محل تقاطع خیابان های استاد معین و شهید اکبری با خیابان آزادی، دارای ۴ مسیر راستگرد به منظور تامین گردش های شرق به شمال، شمال به غرب، جنوب به شرق و غرب به جنوب می باشد. ضمنا با طراحی های انجام شده امکان برقراری ارتباطات شمال به شمال و جنوب به جنوب از طریق ایجاد دوربرگردان فراهم شده است. اجرای این پروژه با توجه به اتصال خیابان استاد معین به خیابان ۳۰ متری جی، سبب ارتقای عملکرد ترافیکی معابر محدوده فوق الاشاره خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا