شورای شهر

اتفاقاتی که شورا را به قهقرا می برد/اینجا بهشت است یا جهنم؟!

در هفته های اخیر و هر سه شنبه که وارد خیابان بهشت و صحن علنی شورای شهر می شوی همه چیز را آشفته و فضا را پر تنش می بینی و بر این باوری که خدایی ناکرده در یک چشم برهم زدن برخی اعضای شورا با هم یقه به یقه شوند و حسابی از خجالت هم در بیایند!

 

متاسفانه باید اعتراف کرد که برخی اعضای شورا اخلاق را نادیده می گیرند و پرخاشگری و بی احترامی برای بعضی از اعضا به سادگی آب خوردن شده است و رعایت هیچ چیز را نمی کنند. تا جایی که مرتضی طلایی عضو هیات رئیسه شورای شهر را مجبور به اظهار تاسف می کند و این درخواست عجیب او را به دنبال دارد که رسانه ها با تمام دقت تمامی رفتار و برخوردها را رسانه ای کنند!

 

در سال ۹۲ زمانیکه منتخبان شورای شهر معرفثی شدند بیشتر کارشناسان بر این باور بودند که این شورا هم مانند شورای اول حواشی زیای دارد و باید شاهد دعواهای مختلفی باشیم. اما ظرف سه سال گذشته کمتر شاهد بی اخلاقی و تنش هایی بودیم که این روزها در خیابان بهشت رخ می دهد. اما متاسفانه به نظر می رسد هرچه به انتخابات شورا نزدیک تر می شویم حدس و گمان هایی که در خصوص اعضای شورای چهارم می زدنند کم کم به واقعیت تبدیل می شود و رفتارهایی از برخی اعضاء سر می زند که به هیچ وجه زیبنده نیست. 

 

نکته جالب توجه ماجرا این است که وقتی سراغ اعضای شورا می رویم و این سوال را مطرح می کنیم که چرا چنین اتفاقاتی در صحن علنی شورا رخ می دهد و صدای برخی فریادها از ساختمان شورا هم فراتر می رود، اکثریت بر این باورند که در روزهای سه شنبه همه چیر تحت الشعای دوربین ها و نمایندگان رسانه هاست و در روزهای یکشنبه که جلسات غیر علنی است، آب از آب تکان نمی خورد!

 

اتفاقات ناخوشایندی که در صحن علنی رخ می دهد به سرعت برق و باد در فضای رسانه ای منتشر می شود و  اینجاست که برخی مشاوران رسانه ای اعضاء برای تاثیر گذاری بر این فضا دست به کار می شوند تا جریان و موج براه افتاده را در مسیری که دلخواه است هدایت کنند.

 

اینطور که از شواهد و قراین پیداست این روزها ساختمان خیابان بهشت به جهنمی تبدیل شده که رنگ مردمی بودن و برای مردم بودن در آن کاملا کمرنگ شده است و دفاع از جریانات و وابستگی های سیاسی و و تلاش برای خودنمایی و تمدید حضور در شورای پنجم در اولویت قرار گرفته است. 

/علی راوندی/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا