اجتماعی و فرهنگی

کیفیت دارو در داروخانه‌های دولتی پائین است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رسول دیناروند در خصوص وضعیت نظارت بر داروخانه‌های بیمارستانی، گفت: پایین بودن کیفیت داروهای داروخانه‌های بیمارستان های دولتی را قبول ندارم چرا که تمام داروهایی که مجوز لازم را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده اند، کیفیت مناسب برای مصرف را دارند.

وی با اشاره به تشکیل گروه بازرسی نظارت بر داروخانه‌های بیمارستانی در سال گذشته، افزود: نتیجه تمام بازرسی‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد. زیرا، اشکالات متعددی در بازرسی‌ها شاهد بودیم که اگر برطرف نشود قطعا برخورد می‌کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: اینکه یک پزشک یا بیمار بخواهند برند خاصی را ترجیح دهند و انتظار پرداخت هزینه آن توسط دولت و طرح تحول سلامت را داشته باشند، انتظار به جایی نیست.

دیناروند با بیان اینکه سیاست وزارت بهداشت در بیمارستان های دولتی کنترل هزینه هاست، عنوان کرد: اگر ۲ داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو با قیمت‌های متفاوت وجود داشته باشد داروی با قیمت پایین‌تر را ترجیح می‌دهیم. این سیاست درست است و ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: مردم در مراجعه به بیمارستان‌های دولتی به‌طور میانگین ۳ تا ۶ درصد هزینه‌ها را می‌پردازند بنابراین بخش عمده‌ای از پرداخت هزینه‌ها بر عهده دولت است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن