شورای شهر

کدام خیابان به نام محمدعلی کلی می شود؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری در دویست شصت و چهارمین جلسه شورا گفت: دیروز واقعه دردناکی اتفاق افتاد و آن درگذشت قهرمان اسطوره ای جهان محمد علی کلی که نماد ایستادگی در مقابل تبعیض نژادی و مقابله با سیاست های امپریالیستی امریکا در جنگ با ویتنام بود. 


شاکری ادامه د اد : من پیشنهاد می کنم معبری در شهر تهران به نام این ورزشکار بزرگ که محبوب ایرانیان نیز هست نام گذاری شود. 

شاکری در بخش دیگری از سخنان خود به گزارش ارائه شده در جلسه قبل شورا توسط رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات کشور اشاره کرد و گفت : در رابطه با موضوعات مطرح شده سه کار ویژه باید انجام شود. 

رییس کمیته عمران افزود: تهیه نقشه پهنه های گسلی ، استقرار سامانه های هشدار سریع سیل و زلزله و ساماندهی رود دره ها و آب های سطحی سه اقدامی است که باید در شهر تهران انجام شود . 

شاکری در ادامه یاد آور شد :ساماندهی اقدامات عمرانی در این حوزه و پاسخگویی یکی از مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد و از این رو پیشنهاد می شود در این راستا باید شرکت خاکریز آب از یک شرکت پیمانکاری به یک شرکت سیاست گذار تغییر یابد تا بهبود مدیریت و پاسخگویی مناسبت تر را شاهد باشیم. 

اقبال شاکری همچنین به نقش پر اهمیت شهرداری در موضوع تفاهم نامه شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی کشور اشاره کرد و افزود: شورا نقش مهمی در به بار نشستن مفاد این تفاهم نامه دارد و باید با برگزاری جلسه ای دیگر این موضوع محقق شود. 

دنیا مالی :شیطنت های امریکا یک مانع جدی برای توسعه کشور
در ادامه احمد دنیا مالی دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام (ره) گفت : وقتی جمع بندی سخنان مقام معظم رهبری و نیز تقارن فرمایشات ایشان با فرمایشات امام را مشاهده می کنیم در می یابیم که به درستی موضوع شیطنت های امریکا مورد تاکید قرار گرفته است. 

وی افزود : امروز به رغم مذاکراتی که ما با امریکایی ها داریم اما آنها همچنان به شیطنت های خود ادامه می دهند و یک مانع جدی برای توسعه کشور به شمار می ایند. 

در ادامه این جلسه همچنین علی صابری عضو حقوقدان و روشن دل شورا نسبت به عدم تحقق مواد لایحه شهر دسترس پذیر گلایه کرد و گفت : با وجود اهمیت این موضوع همچنان به عنوان یک گره ناگشوده باقی مانده است. 

طلایی: برنامه های ماه رمضان با محوریت مساجد باشد
در ادامه این جلسه نیز مرتضی طلایی نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت : یکی از ایراداتی که در برنامه های مناسبتی ماه رمضان به مجموعه شهرداری وارد بود عدم محوریت قرار دادن مساجد بود . 
وی ادامه داد : کم رنگ شدن مساجد و سوق دادن مردم به بوستان ها آن هم در ماه رمضان چندان پسنیدیده نیست. 
طلایی گفت : از اینرو توصیه می شود شهرداری تهران برنامه های ماه مبارک رمضان را با محوریت قرار دادن مساجد انجام دهد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن