مدیریت شهری

تملک ۳۰هزار متر از املاک معارض خط ۷مترو

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  نصراله آبادیان احداث خط ۷ مترو و بهره برداری از آن را که در آینده نزدیک انجام خواهد شد ؛ اتفاق بسیار مثبتی برای توسعه حمل و نقل عمومی و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در بخش مرکزی شهر تهران دانست و افزود: جغرافیای منطقه ۱۱ و وجود مراکز مهم حکومتی ، راسته های تجاری و بورس تخصصی کالای پزشکی ، ورزشی ، صوتی و تصویری ،لوازم خانگی و … توجه به حمل و نقل عمومی به ویژه توسعه خطوط مترو را حائز اهمیت کرده است.

شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که بیشترین ایستگاه های خط ۷ در محدوده منطقه ۱۱ واقع شده است ؛ از تملک ۲۳ معارض در مسیر احداث ایستگاه ها ،تأسیسات ، خروجی ها ، هواکش و پله های اضطراری خبر داد.

به گفته آبادیان در خط هفت مترو که از منطقه ۱۱ در حال عبور است ؛ ۷ ایستگاه از مجموع ۱۸ ایستگاه این خط در محدوده این منطقه قرار گرفته که این موضوع علاوه بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان ساکن در محله های مرکزی شهر تهران ؛ سهولت دسترسی به مسیرهای مورد نظر را برای تمام شهروندان فراهم کرده است.

شهردار منطقه ۱۱ همچنین خاطر نشان کرد : اقدامات منطقه بر اساس اسناد بالا دستی و راهبردی برنامه ۵ ساله دوم در دست اجراست و تملک و خریداری ۲۳ پلاک معارض مترو با مساحت  عرصه  ۳۰هزار متر شامل ۸ قطعه فضای سبز و املاک تجاری ،اداری ،مسکونی وتعمیرگاه  با هزینه ۱۰۹ میلیارد تومان بر اساس این برنامه انجام شده است.

او همچنین یاد آور شد : بیشترین خریداری عرصه برای احداث ایستگاه مترو در بخش جنوبی منطقه واقع در محدوده ناحیه چهار به متراژ ۱۸هزار و ۴۷۸ متر انجام و در محدوده ناحیه سه ۹هزار و ۴۳۰ متر و در محدوده ناحیه دو۱۶۵۸ متر تملک شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن