اجتماعی و فرهنگی

بنده نوکری مردم را وظیفه خود می دانم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدباقر قالیباف امروز در همایش سراسری علما و ائمه جماعات مساجد پایتخت با بیان اینکه بسیار خوشحالم که امروز درجمع شماعزیزان قراردارم، گفت: دراین همایش باشکوه که در آستانه ماه مبارک رمضان و ایام نیمه خرداد برگزار شده است، جا دارد یادی از امام (ره) و شهدا کنیم. زیرا امروز هر چه داریم به برکت مجاهدت ها و مبارزات آن عزیزان است .

وی با بیان اینکه انشالله توفیق داشته باشیم که بتوانیم راه آن عزیزان را با رهنمودها و عنایات مقام معظم رهبری ادامه دهیم، افزود: درحال حاضر همه باید در حال توسعه و پیشرفت اسلام انجام وظیفه کرده و دین خود را ادا کنیم

قالیباف تصریح کرد: در این هزار و چندصدسالی که ازعمر دین اسلام و مذهب شیعه تا به امروز می گذرد؛ اگر به دقت نگاه کنیم خواهیم دید که در فرهنگ قرآن و اهل بیت علیه السلام که قرن به قرن، سال به سال و روزبه روز تا کنون که به دست ما رسیده است تنها یک وجه مشترک وجود دارد و آن هم حضور علمای دین و محبان اهل بیت بوده است .

شهردار پایتخت با اشاره به اینکه مقطعی در تاریخ همانند امروز نداشته ایم که شیعه این گونه در منصب حکومت و سیاسی بوده است، تصریح کرد: فلسفه وجودی نظام جمهوری اسلامی ایران توجه به گسترش دین و تربیت انسان هاست .

قالیباف تاکید کرد: اگر بخواهیم مسائل دینی را دولتی کرده و به دولت ها گره بزنیم ولو اینکه آن دولت؛ دولت نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، اشتباه کرده ایم .

وی با تاکید بر اینکه اگر فکر کنیم تنها با توسعه علم ، تکنولوژی وهمچنین توسعه فعالیت های موشکی می توانیم در مقابل تهدید های دشمنان به پیروزی برسیم قطعا اشتباه کرده ایم، خاطر نشان کرد: عمق استراتژیکی و راهبرد اسلامی درقلب مردم است نه در قدرت اقتصادی . 

شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه در عید امسال در قالب اردوهای جهادی به یکی ازشهرهای جنوبی کشور سفر کرده و شاهد فقر خانواده هایی بودم که با داشتن چندین فرزند تنها در یک اتاق زندگی می کردند، افزود: هنگامی که امام جماعت شهر متوجه حضور من شد خواست که برای ساخت مصلی شهرشان کمک کنم اما بنده همانجا اعلام کردم که کمک برای ساخت مصلی درشرایطی که مردم شهر در فقر به سر می برند، حرام است .

شهردار پایتخت با اشاره به اینکه بنده نوکری مردم را وظیفه خود دانسته و از تمام امکانات شهرداری تا جایی که از دستم بر می آمده برای خدمت به مساجد استفاده کرده ام، خاطرنشان کرد:اما بایداعلام کنم امکانات کم شهرداری جوابگوی حل مشکلات مساجد نیست و این مسیر ما را به جایی نمی رساند .

وی با تاکید بر اینکه روحانیت و مساجد درهمه دوران پناهگاهی برای مردم بوده اند، افزود: باید همه بسیج شویم تا با روش ها و ابزاری جدید با مشارکت مردم مشکلات مساجد را حل کنیم . 
قالیباف ادامه داد: بنده اعلام می کنم که مردم همیشه برای کمک به دین و به خصوص توسعه مساجد پیش قدم بوده و بازهم خواهند بود.

وی با بیان اینکه نیت خالص اساس انجام هر کاری است، گفت: نباید دنبال این باشیم که تنها در ابتدا مشکلات مساجد را حل کنیم بلکه باید اول کمک کنیم تا مشکلات مردم حل شود. مردم همانگونه که روحانیت و مساجد را پناهگاه خود می دانند برای حل مشکلات خود نیز تنها به آنجا مراجعه می کنند.

شهردار پایتخت ادامه داد: مردم با محوریت فقها و روحانیون بیش از چندصدسال است توانسته اند فرهنگ شیعه را زنده نگه دارند و امروز از بدبختی ماست اگر فکر کنیم می توانیم این فرهنگ را با پول شهرداری نگه داریم .

وی افزود: همه کارهایی که انجام می دهیم به این خاطر است که بتوانیم در کنار آرامشی که داریم عبادت خداوند متعال را انجام دهیم.

قالیباف با اشاره به اینکه با فرهنگ و روحیه جهادی می توانیم سازوکاری را فراهم کنیم که با کمک مردم مشکلات را حل کرده و محرومیت زدایی از سطح شهر کنیم، اظهارداشت: چندین هزار خانواده در سطح شهر تهران داریم که از جهت سطح مالی از سطح خوبی برخوردارند و داوطلب کمک به خانواده های نیازمند هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن