اجتماعی و فرهنگی

تهیه شناسنامه اموال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سردار حسین اشتری ظهر امروز در حاشیه گردهمایی روسای پلیس‌های آگاهی سراسر کشور که در مقر مرکزی ناجا برگزار شد، به برگزاری این جلسه اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف برگزاری این گردهمایی بررسی عملکرد پلیس آگاهی در سال گذشته است. همچنین ضمن بررسی نقطه ضعف و قوت سال گذشته سیاست‌ها و اولویت‌های امسال نیز مورد تاکید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برخورد و مقابله با باندهای مبارزه با قاچاق کالا و عرض از اولویت‌های پلیس آگاهی در سال جاری است، خاطرنشان کرد: ناجا اهتمام ویژه‌ای در این حوزه دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه ماموریت ناجا پیگیری و مقابله با سرقت است، خاطرنشان کرد: امیدواریم که مقابله با این اقدامات مجرمانه تشدید شود. همچنین پیشگیری از وقوع سرقت نیز جزو اهداف ماست.

سردار اشتری تصریح کرد: در برخورد با سارقان گرچه دانه درشت‌ها در اولویت هستند؛ اما با سارقان خرد نیز برخورد خواهد شد چرا که ارتقای امنیت روانی جامعه جزو اولویت‌های اصلی ماست.

وی از کاهش ۵ درصدی سرقت در سال گذشته خبر داد و افزود: برخورد با جرایم خشن و باندهای سرقت‌های مسلحانه و به عنف، از دیگر اولویت‌های ناجاست و امسال نیز با جدیت طرح‌های خود را ادامه خواهیم داد.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از طرح ناجا برای ایجاد شناسنامه اموال در سال جاری خبر داد و افزود: این اقدام با کمک وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های مسوول و شهروندان انجام شده و براساس آن سامانه‌ای طراحی خواهد شد که افراد بتوانند کد و حتی تصاویر اموال خود را صادر کنند چراکه شناسایی مالکان اموال مسروقه جزو یکی از چالش‌های ماست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن