شورای شهر

واکنش مسجدجامعی به حادثه پارک کوهسار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  احمد مسجد جامعی در دویست و شصت و دومین جلسه شورا با اشاره به حواشی پیرامون طرح صیانت از باغات که از سوی کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری ارائه شده بود گفت : کارشناسان این کمیسیون از افراد با تجربه، با سواد و با سابقه‌ای هستند که ممکن است خطایی هم داشته باشند اما در کارشان صادق و دارای تخصص هستند. 


وی ادامه داد: در اخلاق مدیران، باید پاسخگویی نیز تعریف شده باشد و این‌که موضوع را احاله به کارشناسان کنیم و یا آنان را مورد خطاب قرار دهیم پسندیده نیست. 

مسجد جامعی افزود: موضوعاتی که این کارشناسان قبلا مطرح کرده بودند نیز منجر به نتایج ارزشمندی شد همانند اعلام آلودگی آب آشامیدنی در برخی نقاط تهران، همچنین آلودگی بعضی از اقلام پر مصرف مواد غذایی، که گرچه در ابتدا انکار شد اما با بررسی‌های دقیق مشخص شد که گفته کارشناسان صحیح بوده است و منشا پیشگیری از آسیب هایی شد. به هر روی بهتر است مباحث کارشناسی در همان سطح باقی بماند و به فضاهای دیگر کشیده نشود .

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود به حادثه دلخراش فوت کودک خردسال در بوستان کوهسار منطقه ۱۵ اشاره و با طرح پیشنهاد تغییر دستور جلسه، گفت : کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری به سرعت گزارش این واقعه را آماده کرده و من می خواهم تا در همین جلسه ارائه شود زیرا انجام این کار دست کم نوعی پاسخگویی هرچند اولیه به دغدغه های افکار عمومیست. 

وی ادامه داد: این موضوع، موضوع کوچکی نیست و نیاز به بررسی های دقیق دارد تا دیگر شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم لذا باید در اولین فرصت یک جلسه به این حادثه اختصاص داده شود.
احمد مسجد جامعی همچنین با اشاره به اهمیت مردم در گرامی‌داشت نیمه شعبان گفت : جا دارد یک قدردانی و تشکر از مردمی داشته باشیم که سال هاست با همت خود جشن نیمه شعبان را برپا می دارند و برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این جشن تلاش می کنند. برخی از اتفاقاتی که امسال رخ داد نظیر حادثه خیابان ۱۷ شهریور توسط خود مردم رفع شد. 

مسجد جامعی در ادامه همچنین با اشاره به برگزاری نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر افزود: این اتفاق، اتفاق خوبی بود و باید از مجموعه دارهایی نظیر موزۀ ملک، مسجد جمکران و آستان قدس رضوی که آثارشان را دربارۀ نیمه شعبان و مفاهیمی از این قبیل بدون هیچ چشمداشتی در اختیار شهرداری، برای نصب در تابلوهای شهری قرار دادند، قدردانی کرد. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین در تذکری دیگر یادآور شد: متاسفانه درختان پارک چیتگر به واسطه اختلاف بین وزارت نیرو و شهرداری در حال خشک شدن هستند که باید هر چه سریعتر این اختلافات رفع شود. درختانی که ۲۰ سال زحمت کشیده شده و بار و برگ داده‌اند نباید این‌گونه در معرض نابودی قرار گیرند. 

مسجد جامعی در پایان نیز با اشاره به باغ گیاه شناسی تهران گفت : این باغ مجموعه‌ای از گونه‌های گیاهی سایر نقاط جهان را در خود جای داده که به عنوان یک اقدام ارزشمند از سوی سازمان فضای سبز محترم شمرده می‌شود. این قبیل اقدامات می تواند الگوی مناسبی برای ایجاد در بوستان هایی نظیر بوستان ولایت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا