اجتماعی و فرهنگی

افتتاح سیستم تصفیه فاضلاب شهرک‌خانه تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد هادی حیدرزاده در جلسه بررسی وضعیت زیست محیطی شهرک‌های صنعتی خصوصی گفت: چنانچه این شهرک‌ها الزامات زیست محیطی را رعایت نکنند درفاز اول از هر گونه پاسخ استعلام جلوگیری به عمل آمده و پس از پیگیری حقوقی در فاز دوم، در نهایت درخواست ابطال مجوز پروانه بهره برداری آنها را پیگیری خواهیم کرد.

در ادامه این سفر یک‌روزه سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی شهرک خانه تهران در شهرستان رباط کریم با حضور محمدهادی حیدرزاده افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی در حاشیه این افتتاح با اشاره به اینکه این طرح زیست محیطی در یک شهرک مسکونی و خدماتی گامی مهم در استاندارد سازی پساب بهداشتی است، افزود: با توجه به اینکه این طرح زیست محیطی در زون شهرستان رباط کریم که با معضل کم آبی نیز مواجه است قرار دارد نقش مهمی را تامین منابع آبی در آبیاری فضای سبز این شهرستان ایفا می‌کند.

بازدید از تعدادی واحدهای شهرک صنعتی پرند از دیگر برنامه‌های این سفر یک‌روزه به رباط کریم بود و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در این بازدید تاکید کرد: اجرای طرح خوداظهاری یک الزام قانونی است که تمامی واحدها می‌بایست اجرا کنند و مکاتبات اداره تابعه را در این خصوص پاسخ دهند.

همچنین دیدار با پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم و بازدید از وضعیت زیست محیطی شهرک‌های خصوصی این شهرستان از جمله دیگر برنامه‌های این سفر بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن