شورای شهر

امیدواریم وعده ها محقق شود!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در بیست وهشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه بررسی طرح بودجه سالیانه شوراهای اسلامی کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت تا اصلاحاتی در نحوه تنظیم بودجه شوراها اعمال شود.

وی افزود: تا پیش از این بودجه شوراها در بودجه شهرداری‌ها پیش بینی می‌شد که در آن ضرورت‌هایی باید رعایت می‌شد از جمله اینکه سقف حداقلی برای میزان بودجه توسط وزارت کشور برای تنظیم بودجه‌های سالیانه شوراها مصوب شده بود. امیدواریم با اصلاح حداکثر و حداقل بودجه که در برخی موارد اشکالاتی را در تنظیم بودجه ایجاد می‌کرد بتوانیم مشکلات گذشته را مرتفع کنیم. قطعا پس از تصویب نهایی این طرح متناسب با اقتصاد شهری و بودجه شهرداری بودجه شوراها تنظیم خواهد شد.

وی بررسی طرح تشکیل مجمع نمایندگان ادوارشورای عالی استان‌ها را یکی دیگر از دستور جلسات بیست وهشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها خواند و افزود: براساس این طرح هر چهار ماه یکبار مجمع نمایندگان ادوار شورای عالی استان‌ها تشکیل جلسه خواهد داد تا در خلال این جلسات بتوان از نظرات نمایندگان دوره‌های گذشته شورای عالی استان‌ها بهره برد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در پاسخ به سوالی مبنی بر وعده شهردار تهران درباره تامین زمین برای محل دائمی برگزاری اجلاس‌های عمومی شورای عالی استان‌ها و نیاز شهرداری تهران به مصوبه شورای شهر تهران گفت: اگر این تصمیم نیازمند مصوبه شورای شهر تهران باشد قطعا این مصوبه تامین می‌شود. اما امیدواریم برای تامین زمین وعده زمین شهری محقق شود و شهرداری تهران در خصوص ساخت ساختمان به شورای عالی استان‌ها کمک کند. البته پیش از این نیز استاندار تهران وعده تامین ۵۰ درصدی هزینه ساخت ساختمان را داده بود.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته اندوخته‌ای برای ساخت ساختمان شورای عالی استان‌ها وجود داشت که طی سال گذشته این اندوخته هزینه شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا