شورای شهر

شوراها و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران ‌در دیدار با آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با اشاره به عضویت ۱۱۷ هزار نفر در شوراهای کشور عنوان کرد: این شورا با برگزاری اجلاس‌های سه روزه در هر ماه با حضور نمایندگان شوراهای استان‌های مختلف کشور، مشکلات اصلی در شهرها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در کشور تصریح کرد: در صورتی که برای حل مشکلات نیاز به تدوین لایحه باشد شورای عالی اقدام می نماید و در این راستا شورای عالی استان‌ها تنها نهادی در کشور شناخته می شود که می‌تواند به صورت مستقل لایحه‌های خود را به مجلس و دولت ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس و دولت نیز وظیفه رسیدگی به این لوایح به صورت قانونی را دارند و با توجه به تلاش شورای عالی، بی شک نقش مهمی در پیشرفت‌های نظام داریم که برای رساندن شورا به چنین جایگاهی در تکاپو هستیم.

چمران بیان کرد: شوراهای شهر از طریق عوارض مردم به اداره شهرها می پردازند در این باره شوراها بخشی از وظایف دولت‌ها را در جهت خدمت رسانی بر عهده دارند که باید با چنین جایگاهی، نگاه ویژه ای به رسالت شوراها داشته باشیم.

وی با اشاره به منویات رهبری در سال اقتصاد مقاومتی نیز گفت: تحقق شعار مقام معظم رهبری نیازمند اقدامات اساسی در سطح ملی است که در این زمینه شوراها در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گام بر می دارند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن