اجتماعی و فرهنگی

طراحی لباس جدید برای دانش آموزان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی علی اکبرزاده روز سه شنبه از مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری نمایشگاه پوشاک در مدارس خبرداد و افزود: این نمایشگاه با مدیریت دبیر کمیته مد ولباس و با مشارکت ویژه وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.

وی اظهارکرد: یکی از بزرگترین گام ها در فعالیت مد و لباس علاوه بر فعالیت های جاری که در آموزش و پرورش در حال شکل گیری است ، برگزاری نمایشگاه لباس مدارس است که در آینده برگزار می شود و این نمایشگاه فرصتی است تا دانش آموزان و مربیان فرمها و طرح های جدیدلباس را تجربه کنند.
وی گفت: ارتقاء سطح کیفیت لباس فرم مدارس، بازنگری و مهندسی دوباره در طراحی پوشاک مدارس ، اعمال سلایق ، علایق و خواسته های دانش آموزان و معلمان در طراحی پوشاک مدارس از جمله اهداف نخستین نمایشگاه مدارس است.
علی اکبرزاده ، توسعه فرهنگ مد و لباس اسلامی ، توجه به سلایق خانواده ها ، انجام طراحی های به روز شده و جدید ، ایجاد رقابت سازنده و تاثیر گذار بین طراحان لباس، معرفی الگوهای مناسب با رده های سنی و جنسی دانش آموزان توجه به ویژگی های بومی و محلی را از جمله اهداف مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری این نمایشگاه بیان کرد.
دبیر کمیته عفاف و حجاب وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، ترویج و تعمیق فرهنگ حیا ، عفاف و حجاب متناسب با قابلیت ها و ظرفیت های نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی را یکی از راهکارهای این بخش عنوان کرد.
وی بازنگری و بازتولید برنامه ها و محتوای آموزشی و روش های تربیتی برای درون سازی و تعمیق و ترویج فرهنگ حیا، عفاف و حجاب را راهکار دوم مطرح کرد.
علی اکبرزاده همچنین از اتخاذ تدابیر مناسب جهت جذب ، تربیت و بکارگیری نیروی انسانی شایسته و متعهد و عوامل به رعایت حیا، عفاف و پوشش مناسب در کلیه مراکز اداری و آموزشی به عنوان راهکار سوم اشاره کرد.
وی راهکار چهارم را جلب مشارکت سازنده و اثر بخش خانواده ها در حفظ ، تعمیق و اشاعه حیا، عفاف و پوشش دانش آموزان برشمرد و از طرفی ایجاد ساز و کارهای لازم برای هماهنگی رسانه ها و تولید کنندگان کتب و مواد آموزشی ، لوازم التحریر و تجهیزات آموزشی و تربیتی در جهت ترویج فرهنگ حیا، عفاف و حجاب مناسب در دانش آموزان را راهکار پنجم عنوان کرد.
وی طراحی و الگوی لباس و پوشش مناسب ،متنوع ، زیبا و آراسته مبتنی بر فرهنگ اسلامی – ایرانی برای مربیان و دانش آموزان پسر و دختر در راستای تقویت های اسلامی – ایرانی را راهکار ششم این سند دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش علی اکبرزاده برنامه ریزی به منظور اقناع فکری دانش آموزان برای پذیرش قلبی و درونی حیا، عفاف ، حجاب و عمل به آن با تبیین دیدگاه اسلام را هفتین و آخرین راهکار سند مطرح کرد.
بنابراین گزارش نمایشگاه مد و لباس مدارس ۲۹ تیر ماه تا اول مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران در بوستان گفت گو برگزار می شود. فرخوان این نمایشگاه ۲۵ اردیبهشت ماه از سوی دبیر کمیته مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، برای حضور تولید کنندگان و طراحان منتشر شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن