شورای شهر

آماری عجیب از قتل و کشتار در قهوه خانه های منطقه ۱۲ تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین میکائیل سعید دبیر دبیران شورایاری منطقه ۱۲ در دویست و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره مشکلات منطقه ۱۲ اظهار داشت: این منطقه شناسنامه و هویت شهر تهران است. منطقه ۱۲ پایتخت شهر تهران محسوب می‌شود.

وی افزود: حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به صورت شناور در این منطقه حضور دارند که تعداد آنها در ایام عید به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.

سعید یادآور شد: بیشترین مشکلات ما در قهوه‌خانه‌هاست. سالیانه ۱۰ الی ۱۵ نفر در این مکان‌ها با چاقو کشته می‌شوند و بالغ بر ۵۰۰ نفر نیز به زندان‌ها می‌روند و راهکار آن این است که قهوه‌خانه‌های دارای مشکل بسته شوند و بنده به کلانتری منطقه ۱۲ اعلام کردم که اگر در ساعت ۹ شب در قهوه‌خانه‌ها را ببندند، آمار دزدی در این منطقه کاهش می‌یابد.

دبیر دبیران شورایاری منطقه ۱۲ گفت: وزارت مسکن ۵ هکتار زمین در این منطقه خریداری کرده است که تاکنون یک هکتار از آن را ساخته و مابقی رها شده‌اند و همین زمین‌های رهاشده تبدیل به معضل و آسیب‌های اجتماعی می‌شوند.

سعید افزود: در منطقه ۱۲ با کمبود فضاهای سبز و محیط‌های فرهنگی و اجتماعی مواجه هستیم که باید در این خصوص اقداماتی صورت بگیرد.

وی به ترافیک چهارراه گلوبندک، میدان محمدیه، چهارراه قیام اشاره کرد و گفت: ترافیک در این مسیرها به دلیل تردد اتوبوس‌های افزایش یافته است و باید نسبت به این موضوع نیز شهرداری اقدام کند.

دبیر دبیران شورایاری منطقه ۱۲ افزود: ملک‌هایی در این منطقه رها شده که وعده‌گاه اراذل و اوباش شده است، خیلی از افراد از این منطقه مهاجرت کرده‌اند و خانه‌های آنها تبدیل به انباری شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا