شورای شهر

انتقاد عضو شورا از شهرداری/نمایش آثار هنری قابل دفاع نیست!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی شاکری در خصوص حذف نمادهای مقاومت در معابر شهر تهران و نصب آثار هنری در قالب طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر، اظهارداشت: بنده نماینده شورای شهر در شورای تبلیغات عمومی هستم و در مبنای تعیین تبلیغات در شهر بحث‌های متعددی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های قابل توجهی صرف طرح‌هایی مانند نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر می‌شود، گفت: باید بیانات مقام معظم رهبری را مبنا قرار دهیم و مدافعین حرم و همینطور اقتصاد مقاومتی موضوع جدی در تبلیغات باشد.

وی افزود: سال گذشته نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر اجرایی شد و بنده به عنوان یکی از اعضای شورای شهر در خصوص این اقدام تذکر دادم ولی متأسفانه امسال نیز همزمان با اعیاد شعبانیه و رشادت‌های مدافعین حرم این اقدام صورت پذیرفت.

وی افزود: نباید آثار هنری در بزرگراه‌ها نصب شود، این آثار باید در محیطی مناسب و در سکوت بازدید شود. اینکه در ثانیه‌ای مورد دید عموم در بزرگراه‌ها قرار بگیرد کار نسنجیده‌ای است.

شاکری افزود: می‌توانستیم از موضوع نیمه شعبان بهره‌برداری‌های بسیاری انجام دهیم و ظرفیت‌های فرهنگی مهدوی را ایجاد کنیم که البته این موضوع مغفول ماند.

وی افزود: این اقدام سازمان زیبا‌سازی تمرد گفتمانی به بهانه زیبا‌سازی است، موضوعاتی همچون نگارخانه‌ای در سطح یک شهر در اولویت تبلیغی ما نیست ولی این تمرد زیباسازی به بهانه مطرح کردن آثار بزرگان است که غیرقابل دفاع است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران کارهای شاخصی را انجام می‌دهد و دیدن اقداماتی همچون ایجاد نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر و انجام کارهای غیر قابل توجیه سایه بر روی دیگر اقدامات قابل دفاع شهرداری می‌اندازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن