اجتماعی و فرهنگی

دلایل احداث پل زیر گذر جوادیه مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علیرضا جاوید به دلایل احداث پل زیر گذر جوادیه پرداخت وگفت: بعد از احداث پل جوادیه شرایط شهروندان برای تردد بین منطقه ای بین مناطق ۱۱ ۱۶ و ۱۷ تسهیل شد، این در حالی بود که به دلیل تعارض پل جدید جوادیه با پل قدیم شهروندان منطقه با مشکلاتی نظیر دوری مسیر مواجه شدند.

 

وی با اشاره به مکمل بودن زیر گذر جوادیه و پل جوادیه گفت :در حقیقت این زیرگذر برای این طراحی شد تا دسترسی محلی شهروندان را تسهیل کند.

 

 

بنا براعلام سایت تهران سما، جاوید با اشاره تاسیس پل عابر پیاده برای تسهیل دسترسی شهروندان گفت: یک پل عابر پیاده تاسیس شده و پل عابر پیاده دیگری نیز برای تسهیل رفت و آمد شهروندان توسط شهرداری منطقه ۱۶ تا پایان سال آینده احداث خواهد شد.

 

وی با اشاره به مشکلات حین طراحی پروژه زیرگذر جوادیه و عرض کم این زیرگذربه دلیل عبور ریل راه آهن گفت: زیرگذر باید طوری طراحی می شد که در حین عملیات اجرایی امکان تردد برای قطارها وجود داشته باشد.

 

جاوید با اشاره نحوه طراحی، زیرگذر فعلی را اجتناب ناپذیر خواند و گفت : بنابراین دهانه و عرض زیرگذر باید متناسب با امکان عملیات اجرایی در زمان حفاری و لاینینگ توامان با بهره برداری از ریل راه آهن ، طراحی می شد.

 

وی با اشاره به ارزیابی دلایل ارتفاع و شیب زیرگذر فعلی گفت: با توجه به نقاط دسترسی جانبی وطول دسترسی، شیب زیر گذر نمی توانست بیش از زیرگذر فعلی باشد زیرا طبق آیین نامه ها شیب زیر گذرها، محدود است، بنابراین طبیعتا امکان افزایش شیب وامکان افزایش ارتفاع در این پروژه میسر نبود.

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تاکید کرد: بنابراین با وجود حرکت قطارها در زمان اجرا نمی توانستیم زیر گذر را عریض تر طراحی کنیم .

 

وی با تاکید بر بهترین تصمیم گیری برای اجرای پروژه گفت: بنابراین بهترین گزینه طراحی فعلی زیر گذر جوادیه است و درحال حاضر مشکلی نیز برای دسترسی شهروندان واستفاده از این زیرگذر وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن