اجتماعی و فرهنگی

اولتیماتوم پلیس درباره پلاک موتورسیکلت‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سر هنگ حسن عابدی درباره تردد موتور سیکلت‌هایی با پلاک پوشیده شده یا فاقد پلاک اظهارکرد:‌برابر قانون تردد وسایل نقلیه فاقد پلاک در سطح معابر و خیابان‌ها ممنوع بوده و پلیس نیز در صورت مشاهده با آن برخورد خواهد کرد. البته تعداد موتورسیکلت‌هایی که بدون پلاک در سطح شهر تردد می‌کنند بسیار کم و نزدیک به صفر است که عمدتا هم به دلیل افتادن پلاک است اما بهرحال پلیس مطابق قانون با این افراد برخورد خواهد کرد.

 

وی ادامه داد:‌متاسفانه برخی از موتورسیکلت سواران با زنجیر یا کش اقدام به پوشاندن تمام یا بخشی از پلاک وسیله خود می‌کنند که این اقدام نیز تخلف بوده و ماموران پلیس راهور نسبت به برخورد با آن اقدام خواهند کرد که بر اساس آن جریمه ۶۰ هزارتومانی برای متخلفان اعمال خواهد شد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به متورسیکلت سوارانی که ممکن است ارقام پلام خود را تغییر داده یا اقدام به جعل پلاک کرده باشند نیز گفت:‌این افراد علاوه بر جریمه و توقیف موتورسیکلت به مرجع قضایی نیز معرفی خواهند شد.

 

عابدی درباره موتورسیکلت‌های دارای پلاک قدیمی نیز به ایسنا گفت: اگر موتورسیکلتی تا کنون پلاک جدید دریافت نکرده و با پلاک قدیمی تردد کند، ماموران ضمن جلوگیری از تردد این وسیله، آن را توقیف و به پارکینگ منتقل خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن