اجتماعی و فرهنگی

وزش باد شدید در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» ایسنا، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (سه‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ابرناکی، بارش‌های پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی برای مناطق شمال غرب، شمال شرق و برخی مناطق دامنه‌های البرز شرقی و ارتفاعات جنوب و جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

 

وی اظهار کرد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت، با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب در ساعات بعدازظهر و اوایل شب بر میزان ناپایداری‌ها افزوده شده که انتظار ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی برای شمال غرب، غرب، مرکز، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های البرز پیش‌بینی می‌شود.

 

 

افزایش دما در گیلان و اردبیل از چهارشنبه

 

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: در روز چهارشنبه با احتمال تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بعدازظهر برای استان‌های ایلام و خوزستان، وقوع گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست. همچنین از اواخر وقت روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی برای استان‌های گیلان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

 

وظیفه با بیان اینکه طی سه روز آینده وزش باد شدید و گرد و خاک در مناطق شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد، اظهار کرد: امروز برای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات سمنان و شمال خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 

 

وزش باد شدید در تهران

 

 

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان تهران در روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت، کمی ابری، بتدریج افزایش ابر، اوایل شب رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۳۵ و ۲۲ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت، نیمه ابری تا ابری، همراه با رگبار و رعدو برق، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۳۶ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا