اجتماعی و فرهنگی

واکنش معاون قالیباف به خبر واگذاری فروشگاه شهروند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ناصر امانی در دویست و شصتمین جلسه علنی شورای السلامی شهر تهران در پاسخ به تذکرات اعضای شورای اظهار داشت:شهرداری تهران در یک سال گذشته از عضو شورای شهر شکایتی نکرده است و براساس پیگیری‌هایی که بنده انجام دادم این موضوع مربوط به دو سال قبل بوده است.

وی افزود: در حال حاضر شکایت از رحمت‌الله حافظی عضو شورای اسلامی شهر تهران پس گرفته شده و شهرداری انتقادها را قبول می‌کند و خواهشی که داریم این است که دوستان هنگامی که تذکر می‌دهند از جاده عدل و انصاف خارج نشوند.

امانی درباره تذکر یکی از اعضای شورای شهر درباره پیرمردی که در سال ۹۰ کارگر شهرداری بوده است گفت: کارگران رابطه مستقیم با شهرداری تهران ندارند و کارگر پیمانکاران شهرداری هستند ولی شهرداری در حادثه‌ای که سال ۹۰ اتفاق افتاد تمامی اقدامات لازم را از لحاظ معیشتی برای این کارگر انجام داد.

معاون امور شوراهای شهرداری تهران  افزود: طی ۵ سال گذشته از صورت وضعیت پیمانکاران حذف و نسبت به واریز حقوق کارگران اقدام شده تا این افراد با مشکل مواجه نشود.

وی درباره یکی دیگر از تذکرات اعضای شورای شهر مبنی بر قطع درختان در شهر ری اظهار داشت: در این خصوص گزارشات لازم را معاون شهرسازی شهرداری تهران ارائه می‌ دهد.

امانی درباره فروش شهروند نیز اظهار داشت: ما بنای فروش شهروند را نداریم و مالکیت آن به خارج از شهرداری واگذار نمی‌شود.

معاون امور شوراهای شهرداری تهران گفت: بانک شهر پیشنهاد داده است که برای احداث فروشگاه‌های شهروند در سایر شهرستان‌های کشور ۵۱ درصد از این فروشگاه‌ها را به بانک شهر واگذار کنیم که هنوز هیچ توافقی دراین رابطه صورت نگرفته و واگذاری مدیریت آن نیز مطرح نمی‌باشد.

وی افزود: کدامیک از اقدامات شهرداری تهران خارج از برنامه ۵ ساله شهرداری تهران بوده است. شهرداری تمامی اقداماتش در قالب برنامه ۵ ساله دوم بوده است.

امانی درباره اردوگاه‌های ترک اعتیاد نیز افزود: شهرداری براساس دستور وزیر کشور نسبت به احداث و تجهیز سه ارودگاه ترک اعتیاد اقدام و آن را تحویل ستاد مبارزه با مواد مخدر داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا